Autor: Põllumajandus.ee • 9. aprill 2020

GIANT professionaalsed rataslaadurid Hollandist nüüd saadaval A.Tammel AS tootevalikus

GIANT professionaalsed rataslaadurid Hollandist nüüd saadaval A.Tammel AS tootevalikus.
Foto: A.Tammel AS
On heameel teavitada, et käesolevast aastast oleme GIANT profilaadurite ametlik maaletooja, tagades sellega lisaks laiale tootevalikule nii garantii, järelteeninduse, kui ka varuosade kiire tarne.

GIANT rataslaadurid on suurepärane täiendus MERLO teleskooplaaduritele, mida oleme Eestis juba paarkümmend aastat väga edukalt põllumeestele ja teistele ettevõtetele müünud, olles kindlalt turuliidrite seas.

Eesti turule ja konkurentsile mõjub GIANT rataslaadurite tulek kindlasti positiivselt, kuna meie praegused ja tulevased kliendid on saanud juurde võimaluse soetada mõistliku hinna eest kompaktse, kuid väga hea rataslaaduri.

GIANT Hollandis asuv tehas on tootnud laadureid ja tööorganeid alates 1996. aastast. Tänaseks on GIANT tootevalik üks suuremaid konkurentide seas, 36 mudelit üleilmse turu jaoks, mida toodavad 240 kõrgeltmotiveeritud töötajat Oisterwijki tehases.

Rataslaadurite valmistamisel kasutatakse uusimat tehnoloogiat, parimaid innovaatilisi lahendeid, parimaid komponente Kubota, Bosch Rexroth ja Comer valikust, tagades sellega masinate kõrgeima kvaliteedi ja kestvuse, sobitudes vägagi mitmekesisele üleilmsele turule.

Pole eluvaldkonda, kuhu rataslaadurid ei sobituks, olgu siis tegemist minilaadurite, suuremate rataslaadurite või teleskoop-poomiga masinatega.

See tootesegment on laialdast kasutamist leidnud nii hobiaednike, ehitajate ja põllumeeste seas. Ükskõik, kas on vaja koristada ehitusjäätmeid, transportida küttepuid, sööta loomasid või virnastada erinevaid materjale - GIANT laadurite seas on kindlasti sobilik masin olemas.

Tootevaliku võib laias laastus jaotada neljaks: minilaadurid, rataslaadurid, teleskoop-poomiga rataslaadurid ja teleskooplaadurid.

Rataslaadurite valik on mudelite poolest kõige arvukam, pakkudes võimsusvahemikku 26…75 hj.

Eriliseks ja oluliseks teeb selle mudelirivi hiljuti valikusse lisandunud kaks elektrilise käitusega laadurit, GIANT G2200E (tõstejõud 1450 kg) ja suurema tõstevõimega (2054 kg) analoog GIANT G2200E X-TRA.

Valikus on kaks elektrilise käitusega laadurit.
Foto: A.Tammel AS

Hetkel oleme elektriliste rataslaadurite klassis ainukesed, kes Eestis seda võimalust pakuvad. Need on asendamatud kõikjal, kus tuleb töötada kinnistes ruumides, olgu siis selleks aiapidajate kasvuhooned, külmhooned, kõikvõimalikud laopinnad, põllumajanduses farmihooned, hoidlad ja palju-palju muud.

Kõikidel rataslaaduritel on keskliigendiga pööramine, mis teeb nende masinatega manööverdamise tänu väiksele pöörderaadiusele, väga lihtsaks.

Rataslaadurite valik on mudelite poolest kõige arvukam, pakkudes võimsusvahemikku 26…75 hj.
Foto: A.Tammel AS

Fossiilse kütusega kulgevaid, Stage V normidele vastavaid laadureid on valikus kuni 75 hj võimsuse ja 4695 kg tõstevõimega.

Valikus on muidugi ka fossiilse kütusega kulgevad mudelid.
Foto: A.Tammel AS

Teleskoop-poomiga laadurid on tõhusaks vahelüliks rataslaadurite ja teleskooplaadurite mudelirivvi. Kui tõstekõrgust napib, saab valida suurema tõstekõrgusega variandi teleskoop-poomiga. Küll aga võib siin piiravaks teguriks olla laaduri enda kõrgus, kuna tihti tuleb ette hoonete uksi kõrgusega vaid 2 meetrit, sellisel juhul on heaks alternatiiviks madalam teleskooplaadur, mille kabiini kõrgus on vaid 1.91 m.

Teleskoop-poomiga laadurid on tõhusaks vahelüliks rataslaadurite ja teleskooplaadurite mudelirivvi.
Foto: A.Tammel AS

Teleskooplaaduritest on pakkuda hetkel Stage V normidele vastava Kubota 50 hj mootoriga mudelit GIANT GT5048.

Hinnatuks teeb selle mudeli nn 2x2 m põhimõte, ehk siis laadur on vaid 1.91 m kõrge ja 1.65 m lai, sobides ideaalselt väiksematesse ja madalatesse ruumidesse töötamiseks, olles ka väga väikse pöörderaadiusega, mis tagab hea manööverdusvõime. Küll aga on väikse kesta all võimekas laadur, pakkudes 4.8 m tõstekõrgust ja maksimaalselt 2870 kg tõstevõimet.

Teleskooplaadur GIANT GT5048 on väga hea manööverdusvõimega.
Foto: A.Tammel AS

GIANT minilaadurite seeria on väga universaalne ja kasutatav praktiliselt kõigis eluvaldkondades, aiandus, ehitus- ja lammutustööd, põllumehed, looma- ja linnukasvatajad, munitsipaalvaldkond (teed ja rajad). Minilaadur puhastab, pühib ja koristab kõike, mida vaja!

Minilaadurite kasutusvaldkond on lai.
Foto: A.Tammel AS

Küsige lisainfot meie müügimeeskonnalt ja külastage meie kodulehte www.atammel.ee.

Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Meelika Sander-SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Jaanus SarapuuReklaami projektijuhtTel: 5166 960