Kaks soomlast rajasid Eestisse seenekasvatuse, kust tulev austerservikusaak liigub nii Soome kui ka mujale Euroopasse.
Diplomeeritud insener Kimmo Käyhko ja bioloog Seppo Kolehmainen rajasid Kesk-Eestisse Rakkesse austerservikukasvatuse, kirjutas Soome majandusleht Taloussanomat.
Austerservikuid kasvab looduses väga vähe ja neid on ka kunstlikult raske kasvatada. USA-s seenekasvatusega tegelenud Kolehmainen töötas ettevõtte jaoks gourme-seente kasvatamise viisi välja ise.
Eestisse loodi kasvatus siinse infrastruktuuri odavuse tõttu. Samuti asub Eesti logistiliselt Kesk-Euroopale lähemal kui Soome.

Seotud lood

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele