Ebaseaduslikku raiet teinud metsaomanik sai 75 900 krooni trahvi

Möödunud nädalal lõpetas Viru
Ringkonnaprokuratuur 2004. ja 2005. aasta vahetusel Ida-Virumaal Tudulinna
vallas tehtud ebaseadusliku metsaraie juhtumi menetlemise ning kohustas raiet
teinud erametsaomanikku hüvitama keskkonnale tekitatud kahjusumma 75 900 krooni.
Lisaks kohustus metsaomanik tasuma riigituludesse kriminaalmenetluse
lõpetamisega määratud summa 10 000 krooni.

Keskkonnainspektsioon alustas Tudulinna vallas eramaaüksusel tehtud metsaraiega seoses kriminaalasja 2006. aasta alguses, kui oli kindlaks teinud, et metsaomanik Taivo L. on oma kaasikus hooldusraie käigus raiunud metsateatisega lubatud 56 tihumeetri asemel 195 tihumeetrit kasvavat metsa, mistõttu jäi metsaosa lubatust hõredamaks, teatas inspektsioon.

Ebaseadusliku raie avastas Keskkonnainspektsioon tavapärase järelvalvetöö käigus. Kriminaalasja uurimise alguses metsaomanik end ebaseaduslikus raies süüdi ei tunnistanud.

Keskkonnainspektsiooni tehtud keskkonnakahju arvestuse seadis kahtluse alla ka Erametsaliit, kes hindas möödunud aastal Oonurmes toimunud parimate metsaomanike kokkutulekul kõnealuse hooldusraie hästi tehtuks.

Pärast esmaste uurimistoimingute tegemist andis keskkonnainspektsioon uurimismaterjalid üle Viru ringkonnaprokuratuurile, kes asja edasi menetles.

Prokuratuur lõpetas eelmisel nädalal kriminaalasja, sest metsaomanik tunnistas end ebaseaduslikus raies süüdi ning oli valmis tekitatud kahju hüvitama.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised