Tehaserikke tõttu vedelevad korjused lageda taeva all

Surnud loomade jäänused seisavad viimasel
ajal päevade kaupa lautade juures, sest Väike-Maarja loomsete jäätmete
käitlemise tehas on rikkis ja seetõttu ei jõuta korjuseid piisavalt kiiresti
likvideerida.

Väike-Maarja ohtlike jäätmete käitlemise tehase rike on probleemiks juba nädalaid ja seetõttu tuleb Eesti lautades surnud loomade korjused viia põletamiseks Leedu loomsete jäätmete hävitamise tehasesse, kirjutas postimees.ee.

Kuna Leedu tehas ei suuda kõiki Eesti jäätmeid hävitada, siis jäetakse loomakorjused mitmeks päevaks lautade juurde, kuni auto tuleb ja nad ära viib. Eesti Loomaarstide Ühingu juhi Priit Koppeli sõnul ollakse praegu lõhkise küna ees, sest Eestis on keelatud ka surnud loomi maha matta.

Põllumajandusministeeriumi toidu- ja veterinaarosakonna juhataja Hendrik Kuuse sõnul peaks Väike-Maarja tehas siiski selle nädala lõpus või järgmise alguses tööle hakkama, mis lahendab tema sõnul ka loomakorjuste probleemi.

Tehase töö katkestanud rike oli tema kinnitusel halbade juhuste kokkusattumuste rida, sest tehasele varutud varuosad läksid järjest rikki ja uute toomine võtab natuke aega.

Edaspidi peaks selliste probleemide kordumist vältima Väike-Maarja tehasesse praegusele kahele jäätmete hävitamise liinile lisanduv kolmas liin, mille hind on Kuuse sõnul 14–25 miljonit krooni ja mis peaks valmima järgmisel aastal.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised