Konkurent neelas Laheotsa talu alla

OÜ Riitsinus ostis Laheotsa talu, tõustes
tehinguga Eesti suurimaks juurviljatootjaks-töötlejaks.

Juba enne seda oli Väino Villersile kuuluv OÜ Riitsinus Eesti suurim kartulikasvataja ning üks suurimaid köögiviljakasvatajaid ning nende saaduste töötlejaid, teatasid osapooled.

Seni on ettevõte müünud oma toodangut Villeri Köögiviljade kaubamärgi all. Nüüdsest lisandub sellele hästituntud Laheotsa kaubamärk.

Konkurendi, Laheotsa talu ostuga saavutati ühtlasi Eestis kindel turuliidri positsioon, mis võimaldab ettevõttel täide viia pikemaajalisi strateegiaid.

Lähimaks eesmärgiks on suurendada toodangu mahtu. Edaspidi on plaanis suurendada eeskätt töödeldud toodete mahtu ja tulla turule uute, enam tarbimisvalmis toodetega.

2008. aastal plaanitakse 445 hektarilt toota 20 000 tonni kartulit ja köögivilja ning jõuda netokäibega 55-60 miljoni Eesti kroonini. Varem pole Eesti juurviljakasvatuses selliste näitajateni jõutud.

Antud tehinguga muutub ja saab ka ühtlasi täiendust ettevõtte juhtkond – uue tegevjuhina asub ametisse Risto Villers, kes viimased paar aastat on töötanud AS Viru Õlu finantsdirektorina. Ettevõtte juhtkonda kuuluvad veel Väino Villers, Olari Villers ning Veiko Villers.

Eesti suurim juurviljatootja-töötleja kuulub 100% Väino Villersile.

Tehingut korraldas ja nõustas Investment Agency OÜ.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised