17. juuni 2008
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Kalatööstustele poetatakse 110 miljonit

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder allkirjastas täna Euroopa Kalandusfondi Eesti viieaastase rakenduskava töötlemise ja turustamise investeeringutoetuse saamise tingimused.

Toetuse eesmärk on kalandustoodete või veetaimede töötlemise arendamine ja kaasajastamine, teatas ministeerium.

Meetme raames saab toetust taotleda kalandustoodete või veetaimede töötlemistingimuste parandamiseks, kaasaegsete tehnoloogiate rakendamiseks, tootearenduse stimuleerimiseks ning töötlemisest tuleneva keskkonnakoormuse vähendamiseks tehtavateks investeeringuteks. Muuhulgas toetatakse kalandustoodete käitlemise seadmete ja liinide, puhastusseadmete, külmatootmisseadmete, veevarustussüsteemide, energeetikasüsteemide, jäätmekäitlusseadmete ja pakkeliinide ostmist.

Toetuse määr on kuni 50% toetatava investeeringu maksumusest, ning selle maksimaalseks suuruseks on ühe taotleja kohta 10 miljonit krooni. Ettevõttel, kes toetust taotleb, ei tohi olla üle 750 töötaja ning aastakäive väiksem kui 3,1 miljonit krooni.

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616