14. august 2008
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Seeder: peame võib-olla loobuma ka osa ELi rahast

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder ütles, et rahandusministri põllumajandusministeeriumile antud kontrollnumber 2009. aasta riigieelarve jaoks on 5,4 miljardit krooni. Kui selle juurde jääda, tuleb loobuda ka ELi rahadest.

Seeder peab tuleval aastal põllumajandustoetusi vähendama. Oma valitsemisalas peab põllumajandusminister kokku kulutusi kärpima 430 mln krooni võrra. Summa, mida ministeerium mõistlikuks peab, on aga 5,8 miljardit, kirjutas Maaleht.

“Kui rahandusministeerium jääb 5,4 miljardi krooni juurde, siis tuleb meil loobuda ka osa Euroopa Liidu raha kasutamisest,” väidab Seeder. “See aga oleks juba rumalus.”

Eesti põllumajanduse toetamiseks kuluvad miljonid pärinevad kahest allikast: 80% EList ja 20% riigieelarvest. Eesti riigi 20% jaotub omakorda kaheks: 500 miljonit krooni on nn kohustuslik kaasfinantseering ehk see, ilma milleta ELi raha Eestisse ei tule. Sellest rahastatakse nii maaelu arengukavaga ette nähtud kui ka muid tegevusi.

Teine summa, mille suuruseks on aastaks 2009 plaanitud 780 miljonit krooni, võib aga tõsises ohus olla. Tegemist on rahaga, mille Eesti riik maksab oma põllumeestele nende konkurentsivõime ühtlustamiseks teiste riikide põllumeestega.

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid AunapPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Kim LaanveeReklaamimüügi projektijuhtTel: 588 07 751