PRIA hakkab teravilja kokku ostma

Homsest alustab PRIA odra ja nisu
sekkumiskokkuostu pakkumiste vastuvõtmist, mis kestab järgmise aasta 31. maini.
Vilja minimaalne kogus on 80 tonni, hind 1585,16 krooni tonni kohta.

Teravilja sekkumiskokkuost on Euroopa Liidus kehtestatud turukorraldusmeede eesmärgiga stabiliseerida teraviljatoodete turgu, tagades tootjatele kindla minimaalse hinnataseme. Hinna määrab Euroopa Komisjon ja see on ühtne kõigis ELi liikmesriikides. Pakutav teravili peab olema kasvatatud EL-i territooriumil ja vastama kehtestatud kvaliteedinõuetele.

Sekkumiskokkuost aitab tootjatel müüa vilja mõistliku hinnaga. PRIA (Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet) turukorralduse büroo juhataja Lily Hantson kinnitas, et sekkumiskokkuostuga saadud vilja müüakse, lisaks kasutatakse toiduabi toodete valmistamiseks.

„Vilja müüki korraldab PRIA pakkumismenetluse teel, kusjuures vilja ei tohi müüa odavamalt turuhinnast või sekkumiskokkuostu hinnast – olenevalt sellest, kumb hind on kõrgem,“ ütles Hantson.

Selleks, et kogu teravilja ei toodaks sekkumisladudesse kohe novembris, tõuseb sekkumiskokkuostu alghind iga kuu 7,20 kr/t võrra. Lisaks korrigeeritakse hinda ka vilja kvaliteedinäitajate alusel.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised