RMK juht: meil pole metsamaa müügi plaane

Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) juht
Aigar Kallas ütles, et neil pole metsamaa müügi plaane. Rootsi metsatöösturite
fondil oleks Eestis üsna keeruline sobilikku maad osta, kuna sellist pole
lihtsalt müügis, märkis ta.

"Mulle teadaolevalt pole RMK maa müügist räägitud ja vabatahtlikult me midagi ei müü," vastas Kallas küsimusele, kas RMK plaanib tänavu või tuleval aastal metsamaad müüa. "Pean ausalt tunnistama, et ei tea sellest midagi," kostis Kallas metsatööstuste kinnisvarafondi kohta.

"Maa ostmine sõltub ka müüjaist, reaalselt on suhteliselt väike võimalus metsa osta. Kes on raha vajanud, on oma metsa juba ära müünud ja kes raha ei vaja, need ei hakka veel sellepärast müüma, et üks uus ostja juurde tuleb," lisas Kallas. Tema sõnul on riigieelarve valguses viimasel ajal räägitud reformimata riigimaa müügist, mis on maareformi käigus omanikuta jäänud maa.

Samas on metsamaa majandamisel oluline maade kompaktsus. Reformimata riigimaa on killustatud ja koosneb väikestest tükkidest, mis tähendab, et uus omanik peab oma metsa majandamiseks naabrite maast üle käima.

Vaadates olukorda Eesti turul, siis kasumisse võimaldavad jääda ka 5 000-10 000 hektarilised metsamaad. Selliseid metsamaade omanikke on 10-20, rääkis Kallas.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised