Teet Soorm: Atria kopeeris Ekseko ja Rakvere LK strateegia

Oma kontserni tarbeks sigade kasvatamise
strateegia on Atria kopeerinud Ekseko ja Rakvere Lihakombinaadi pealt, kes
sellise mudeliga alustasid juba aastast 1997, ütles ASi Ekseko juhatuse esimees
Teet Soorm.

"Samas ei oska ma vastata küsimusele, kas Atria Farmid on meile konkurendid," lausus ta. "Nemad kasvatavad sigu oma tööstuse tarbeks, meie oma kontserni tarbeks," lisas Soorm.

Tema andmeil toodab Ekseko tänavu Rakvere Lihakombinaadile 250 000 nuumsiga. "Meil on 10 500 tootmisemist ja iga päev kasvab 120 000 siga," täpsustas Soorm.

Ekseko juhi sõnul koondasid nad tänavu augustis oma tütarettevõtted ühe mütsi ehk ASi Ekseko alla. "Üheks põhjuseks oli 2007. aasta novembris põllumajandusministri allkirjastatud määrus," rääkis Soorm. "Kui varem anti investeeringuks tugirahasid igale ettevõttele, siis pärast määruse jõustumist saab toetust ühe kontserni raames aga vaid üks firma. Ma arvan, et ka Atrial ei olnud enam mõtet erinevaid firmasid hoida. See tähendab ju ka lisatööd, lisaraamatupidamiskandeid ehk ühesõnaga – lisakulusid," rääkis ta.

Soormi sõnul on lisaks Rakvere Lihakombinaadile ja Atria Eestile veel üks lihatööstus – AS Tallegg –, kes haldab kogu tootmisahelat alates söödatootmisest kuni valmistoodangu müümiseni. "Esiteks, nii on lihtsam planeerida kogu tootmisvoogu," põhjendas Soorm, miks on täielik tootmisahel kasulik. "Ja teiseks see, et kusagil ei ole vahel teisi kasumit taotlevaid üksusi," lisas ta.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised