Vjatšeslav Leedo rajab 5000-pealist lihakarja 

Eesti suurimate lihaveisekasvatajate hulka tõusnud Saaremaa Lihatööstuse omanik Vjatšeslav Leedo plaanib 2015. aastaks suurendada veistekarja neli korda ehk 5000 loomani - tegemist oleks ülekaalukalt suurima lihatõugu veiste karjaga Eestis.

“Tegelikult on see 5000 looma ka suhteliselt väike kogus, ma arvan, et Saaremaa kannatab ära ka 50 000 veist,” ütles Vjatšeslav Leedo Saarte Häälele, kes on praeguseks veisekasvatusse investeerinud üle 20 miljoni krooni. Temaga seotud loomakasvatusettevõtetele, millest suuremad on OÜ Saare Veisekasvatus ja Audla OÜ, kuulub 1200 lihaveist ja 400-pealine piimakari.

"Tahame teistest lihatööstustest eristuda sellega, et meil oleks oma liha,” rääkis Leedo ja lisas, et juba praegu käivad neid piilumas kaupluseketid Soomest, Venemaalt kui ka Eestist, et uurida koostöövõimalusi liha turustamisel.

Et tagada kaubandusele regulaarne varustatus lihaga, kavatseb ettevõtja rajada 2015. aastaks Audlasse 500–800-kohalise pullide nuumafarmi ja võimalik, et juba aasta pärast hakkab Saaremaa lihatööstus pakkuma kaubanduses eraldi märgistatuna erinevate veisetõugude liha.  

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised