Põllumeeste tibusid loetakse sügisel

Augusti alguseks selgus nimekiri ligi 30 000 majapidamisest, kellelt statistikaamet ootab põllumajandusloenduse andmeid.

„Sügisel toimuv põllumajandusloendus ei puuduta sel korral kõiki elanikke, vaid majapidamisi, kus on vähemalt üks hektar kasutatavat põllumajandusmaad või kus toodetakse põllumajandussaadusi põhiliselt müügiks,” rääkis statistikaameti põllumajandusloenduse projektijuht Eve Valdvee.

„Majapidamised, keda ootame loendusel andmeid esitama, saavad augusti keskpaigaks statistikaametilt sellekohase teate koos juhistega, kuidas ja kus andmeid saab esitada,“ lisas ta.

„Loodame olulise osa andmetest koguda elektrooniliselt,“ märkis Valdvee. Kõik juriidilised isikud ja statistikaameti elektroonilise andmete edastamise keskkonnaga eSTAT liitunud füüsilised isikud, saavad andmeid esitada eSTATi kaudu 1. septembrist 1. oktoobrini.

Füüsilised isikud, kes ei ole eSTATiga liitunud, saavad 1.-10. septembrini andmeid esitada eSTATi isiku-uuringute kanali kaudu või kui nad seda võimalust ei kasuta, külastab neid 15. septembrist 15. novembrini statistikaameti küsitleja.

Põllumajandusloendus toimub Eestis kuuendat korda. Varem on põllumajandusloendusi korraldatud aastatel 1919, 1925, 1929, 1939 ja pärast taasiseseisvumist 2001. aastal.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised