Brüssel annab Eesti põllumehele 27 lisamiljonit

Eesti maksab järgmisel aastal põllumeestele 27 miljonit eurot lisatoetust.

Euroopa Parlamendi põllumajanduskomisjon võttis eile vastu otsetoetuste määruse 2013. aastaks ning muudatuse lubada uutel liikmesriikidel maksta lisatoetust 2013. aastal, teavitas Euroopa Parlamendi liikme Ivari Padari büroo.

„Eesti kontekstis tähendaks see seda, et 2013. aastal saaksime siseriiklikult otsetoetusteks juurde maksta ligi 27 miljonit eurot, mis arvestuslikult oleks ligi 30 eurot lisatoetust hektari kohta, millega peaks arvestama riigieelarve tegemisel,“ selgitas europarlamendi saadik Ivari Padar. „Nüüd algavad otsetoetuste määruse lõppteksti osas kolmepoolsed kõnelused parlamendi, komisjoni ja nõukogu vahel ning oleme optimistlikud, et tulemus on meile siingi positiivne,“ lausus ta.

Euroopa Komisjoni algne ettepanek siseriikliku lisatoetuse andmist ette ei näinud – jätkata sooviti seniste meetmetega, mis tähendaks, et uutel liikmesriikidel, sh Eestil puuduks võimalus siseriikliku raha lisamiseks otsetoetuste tasandamiseks võrreldes vanade liikmesriikidega. „Eesti tootjale tähendaks see, et otsetoetuste maksed oleksid järgmisel aastal eelneva aastaga võrreldes oluliselt väiksemad. Tuleviku põllumajanduspoliitika kontekstis mõjuks ebavõrdsuse suurendamine tagasikäiguna,“ rääkis Ivari Padar.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised