Jaak Läänemets: põllumajanduse kuvand ja tegelikkus on eri asjad

Jaak Läänemets Kevili põllumeeste ühendusest rääkis Pärnu juhtimiskonverentsil, et põllumajanduse kuvand ning tegelikkus erinevad palju.

"Mulle on öeldud, et põllumajandusega tegelevad vaid pururikkad või natuke totakad, sa ei paista olevat kumbki – miks sa seda teed," märkis ta. "Selliste küsimuste taustal tundub, et tänasest Eesti põllumajandusest ei tea inimesed just liiga palju. Arvatakse, et põllumajandus tähendab logisevaid traktoreid või teatud sorti seltskonda maapoodide uste taga – selle kõigega pole tänases põllumajanduses midagi peale hakata," viitas Läänemets põllumajanduse kuvandile.

Lisaks märkis ta, et seostame põllundusega ka ilma kirumist ja eurotoetusi. Tegelikkus erineb kuvandist omajagu. "Tegelikult on põldudel kasutusel tipptehnika, traktori juhtimisseadmeid võiks teatud mööndustega võrrelda lennuki kokpitiga. Kombainer ei ole enam tahmase näoga mees, vaid kombaini võib juhtida ka triiksärgis. Masinad on viidud väga efektiivseks ja tänapäevane põllumajandus vajab haritud inimesi," selgitas Läänemets.

Ta lisas, et mulje järgi kisklevad põllumehed omavahel. "Meedia eelistab näidata kemplemist ja vägikaikavedu, sest selline uudis müüb rohkem. Reformid on ammu läbi ja kaevikutest on välja tuldud. Põllumehed on üsna ühtsed, asjad on muutunud," selgitas ta.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised