Väiksed nišitootjad võivad saada oma toetusmeetme

Põllumajandusministeerium tahab uue maaelu arengukava (2014–2020) raames luua uue toetusmeetme väikeste põllumajandusettevõtete majapidamiste arendamiseks.

Meetme raames toetatakse investeeringuid, mis aitavad kaasa põllumajandusettevõtte arendamisele ja konkurentsivõime parandamisele. Toetust antakse kuni 15 000 eurot ning selle saamise eelduseks on äriplaani esitamine, mis muu hulgas näitab ettevõtte suutlikkust investeeringut ellu viia.

Toetuse sihtgrupp on põllumajanduslikud majapidamised, mille müügitulu jääb vahemikku 4000–8000 eurot. Selliseid põllumajandustootjaid on Eestis umbes 2500.

Potentsiaalse sihtgrupina nähakse erinevaid nišivaldkondi, näiteks kitse- ja lambakasvatus, mesindus jne., mis looksid inimesele maapiirkonnas põllumajanduses töökoha. Samuti peaks toetus andma arengutõuke, mis võimaldaks väiketootjate tegevust laiendada.

Meetme puhul on tegemist põllumajandusministeeriumi esialgse ettepanekuga, mille osas arutelud sotsiaalpartneritega alles käivad ning lõplikud otsused tehakse pärast Euroopa Liidu eelarve ja sellest tulevate vahendite selgumist.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised