Autor: Meelika Sander-Sõrmus • 10. detsember 2012
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Väiksed nišitootjad võivad saada oma toetusmeetme

Põllumajandusministeerium tahab uue maaelu arengukava (2014–2020) raames luua uue toetusmeetme väikeste põllumajandusettevõtete majapidamiste arendamiseks.

Meetme raames toetatakse investeeringuid, mis aitavad kaasa põllumajandusettevõtte arendamisele ja konkurentsivõime parandamisele. Toetust antakse kuni 15 000 eurot ning selle saamise eelduseks on äriplaani esitamine, mis muu hulgas näitab ettevõtte suutlikkust investeeringut ellu viia.

Toetuse sihtgrupp on põllumajanduslikud majapidamised, mille müügitulu jääb vahemikku 4000–8000 eurot. Selliseid põllumajandustootjaid on Eestis umbes 2500.

Potentsiaalse sihtgrupina nähakse erinevaid nišivaldkondi, näiteks kitse- ja lambakasvatus, mesindus jne., mis looksid inimesele maapiirkonnas põllumajanduses töökoha. Samuti peaks toetus andma arengutõuke, mis võimaldaks väiketootjate tegevust laiendada.

Meetme puhul on tegemist põllumajandusministeeriumi esialgse ettepanekuga, mille osas arutelud sotsiaalpartneritega alles käivad ning lõplikud otsused tehakse pärast Euroopa Liidu eelarve ja sellest tulevate vahendite selgumist.

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616