Tipptasemel kalakaitsekordoni loomine annab Võrtsjärvele kindlusetunnet

Täna, 30. jaanuaril avas Keskkonnainspektsiooni Viljandi büroo Tarvastu vallas, Kivilõppes tipptasemel varustusega kalakaitsekordoni.

"See sündmus suurendab kindlusetunnet, et järelevalve meie ühiste loodusväärtuste, antud juhul kalavarude üle saab pidada edukalt," lausus Viljandi maavanem Lembit Kruuse. "Hea on näha ja tunda riigi kohalolekut just selliste loodud võimaluste kaudu, mis hakkavad teenima meie kõikide Eesti kodanike ühiseid huve,"kinnitas Kruuse.

"Võrtsjärve valdav osa jääb Viljandimaa piiridesse ning ka kalamajanduslik tähtsus on peamiselt meie suunal," lausus Keskkonnainspektsiooni Viljandi büroo juht Naima Täär. "Seega on igati mõistetav, et juba ajalooliselt kujunes järelevalvetegevus Võrtsjärvel meie maakonna hooleks," lisas ta.

Kalakaitse kordon oli viimase 10 aasta jooksul amortiseerunud. Tänu KIK-i rahastamisele alustati kapitaalse ümberehitusega kevadel 2012 ning tänaseks on lisaks kordoni peamajale valminud ka paadikuur. Kompleksis asuv vaatetorn on seni veel renoveerimata.

Kordoni peamajas asuvad inspektorite töökohad, väike saal inspektsioonisiseste koolituste korraldamiseks ning vajalikud olmeruumid.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

LAANEKURU OÜ otsib sihikindlat TEGEVJUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

15. aprill 2019

Uudised