Autor: Meelika Sander-Sõrmus • 25. aprill 2013
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Riigikogu võttis vastu tööstusheite seaduse

Riigikogu võttis eile 78 poolthäälega vastu valitsuse algatatud tööstusheite seaduse (345 SE).

Seadus eesmärk on saavutada keskkonna kui terviku kaitse kõrge tase, minimeerides saasteainete heited õhku, vette ja pinnasesse ning jäätmetekke, et vältida ebasoodsat mõju keskkonnale. Seadus määrab suure keskkonnaohuga tööstuslikud tegevusvaldkonnad, sätestab nõuded nendes tegutsemiseks ja vastutuse nõuete täitamata jätmise eest, aga ka riikliku järelevalve korralduse.

Seadust kohaldatakse tööstuslikes valdkondades nagu energeetikatööstus, metallitööstus, keemiatööstus, jäätmekäitlus (sh loomsed jäätmed), tselluloosi- ja tekstiilitööstus, toiduainetetööstus, sea-, veise ja linnukasvatus, pinnatöötlus, puidutoodete tootmine,  grafiidi tootmine jmt.

Ühtlasi ühtlustatakse ja korrastatakse ka kehtiva õiguse sätteid, tagades ühtsema mõistete süsteemi ning kõrvaldatakse vastuolud Euroopa Liidu õigusega.

Seadus jõustub 2013. aasta 1. juunil.

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Kim LaanveeReklaamimüügi projektijuhtTel: 588 07 751