Põltsamaal alanud kurgihooajal saab purki 1100 tonni eestimaist kurki

Sellest nädalast alanud kurgihooajal paneb Eesti juhtiv toiduainevalmistaja Põltsamaa Felix purki 1100 tonni Eestimaa põldudel kasvatavat kurki.

 „Kurgikasvatajatest talunike sõnul on tänavu erakordselt hea kurgiaasta. Ilm on olnud ühtlaselt soe nii päeval kui öösel ning see on kurgisaagile hästi mõjunud,“ ütles Põltsamaa Felixi turundudirektor Marek Viilol. Eestimaiste kurkide hooaeg, mis eeldatavasti saavutab täisvõimsuse järgmisel nädalal, kestab augusti lõpuni.

Kurgid jõuavad Põltsamaale kümnelt talunikult, peamiselt Viljandi-, Pärnu-, Jõgeva-, Järva- ja Lääne-Virumaalt. Selleks, et kurgid kiiresti ja kvaliteetselt purki saaksid, pakub Põltsamaa Felix tööd 150 hooajalisele töölisele. Abijõud on peamiselt Põltsamaa ja Jõgevamaa inimesed, kuid üksikud tulevad kohale isegi Ida-Virumaalt.

Tänavusest saagist purki pandud kurgid jõuavad kauplustesse eeldatavasti alates augustist. Viilol lisas, et konservkurke ostetakse Eestis järjest rohkem. „Meie populaarseim kurgitoode on Felixi Võileivakurk, mille müügid on lausa nii palju kasvanud, et see sai meie ladudest otsa juba mai alguseks,“ rääkis Viilol.

Eestimaa põldudelt varutud saagist läheb ligikaudu pool ekspordiks Soome, Rootsi ja Lätti. Ekspordimahu täitmiseks ja tootmishooaja pikendamiseks ostab Põltsamaa Felix lisaks ca 400 tonni kurki ka mujalt riikidest.

Põltsamaa Felix on kõige laiema toiduainete valikuga juhtiv toiduainetetootja Eestis, tootes ja turustades ligi 300 toodet kaheksa erineva kaubamärgi all.

 

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised