Autor: Meelika Sander-Sõrmus • 23. august 2013
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Luua Metsanduskool tähistab 65. juubelit

Homme kogunevad Luua Metsanduskooli vilistlased, endised ja praegused töötajad Luuale, et tähistada kooli 65. aastapäeva.

Ajaloo vältel on kool kandnud erinevaid nimesid ning hõlmanud mitmesuguseid erialasid. Tänaseks on Luua Metsanduskoolist kujunenud rahvusvaheliselt tunnustatud loodushariduse kompetentsikeskus, kus õpe toimub metsanduse, aianduse ja loodusturismi erialadel. „Oleme viimase paarikümne aastaga loonud sidemeid teiste riikide metsanduslike õppeasutustega, kellega teeme aktiivselt koostööd. Näiteks koostöös Soome, Hollandi, Austria, Saksamaa ja paljude teiste koolidega on õpetus Luual saanud senisest palju praktilisema suuna ning meie õpilased ja õpetajad käivad igal aastal praktikal välismaal,“ selgitas Luua Metsanduskooli direktor Haana Zuba-Reinsalu. Õpilased osalevad aktiivselt ka erialastel võistlustel, mis annab kogemusi ning motiveerib oma oskusi lihvima.“Viimastel aastatel on meie õpilased näidanud eriti häid tulemusi. Näiteks metsandusõpilased on erialastel võistlustel üle-euroopalistel võistlustel esiviisikus, individuaalseid kohti raievõistlustelt jagub ka esikolmikusse,“ lisas Zuba-Reinsalu.

„Viimase 65 aasta jooksul on Eesti metsade majandamine toimunud väga suures osas Luua Metsanduskoolist pärit spetsialistide abil. Luua kooli taustaga keskastme juhid ja oskustöölised on näidanud, et nad saavad oma töödega väga hästi hakkama. Esimesena Balti riikidest hakati taasiseseisvunud Eestis just Luual koolitama kaasaegset metsatehnikat tundvaid spetsialiste. Oluline on teadmine, et Luual omandatud elukutse on heaks konkurentsieeliseks tööturul,“ ütles Keskkonnaministeeriumi kantsler ja Luua Metsanduskooli nõukogu esimees Andres Talijärv. Luua Metsanduskooli erialade valik on laiem, kui nimest loetav, hõlmates metsanduse kõrval ka aiandust ja loodusturismi.

Luua Metsanduskoolis on võimalik õppida igas vanuses õpilastel, koolitatakse põhikooli ja gümnaasiumi baasil. Täiskasvanuile pakutakse erialaseid täienduskoolitusi, mis sobivad erinevate metsanduslike huvidega inimestele, erametsaomanikest metsandusettevõtjateni. „Meie jaoks oluline märksõna on elukestev õpe ning õppija jaoks paindlikud õppevormid, sealhulgas töökohal õppimine,“ selgitas Zuba-Reinsalu. „Teeme tihedalt koostööd ettevõtetega, sest ühiselt vastutust kandes saame tagada tööturule vajalike teadmiste ja oskustega spetsialistide ettevalmistamise,“ lisas Zuba-Reinsalu.

Homne, kooli 65. aastapäevale pühendatud sündmus algab 60 aastat tagasi rajatud puukooli-arboreetumis ning tutvumiseks on avatud ka kõik muud koolihooned. Mõisahoones toimub direktori vastuvõtt külalistele ning klubihoones peetakse pidulik aktus. Kõik vilistlased on taas oodatud koolipinki, kus kooli praegused õpetajad tuletavad meelde juba õpitud koolitarkusi. Tunnid hõlmavad dendroloogiat, üldaineid, metsanduslikku viktoriini ja maastikuehitust.

Luua Metsanduskooli on tänaseks lõpetanud ligikaudu 4800 vilistlast, viimase 10 aasta jooksul on täienduskoolitustel osalenud umbes 8000 inimest.

Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Meelika Sander-SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Jaanus SarapuuReklaami projektijuhtTel: 5166 960