Kurgi- ja kõrvitsakasvatajad lõpetasid saagikoristushooaja

Laupäeval, 2. novembril toimus Viljandimaal, Vanaõue puhketalus ASile Põltsamaa Felix kurki- ja kõrvitsat kasvatavate talunike saagikoristuse lõpupidu, millel tunnustati ka aasta kurgikasvatajat.

ASi Põltsamaa Felix operatsioonide direktor Tarmo Virkuse sõnul ostab Põltsamaa Felix nii kurke kui kõrvitsat kokku üle Eesti, kuid peamiselt tulevad need Viljandi-, Pärnu-, Jõgeva-, Järva- ja Lääne-Virumaalt. “Põltsamaa Felix ostis möödunud hooajal 13 Eesti talunikult kokku 1100 tonni kurki ja 500 tonni kõrvitsat. Praeguseks hetkeks on nii kurgid kui ka kõrvitsad purkides ning jõudnud juba ka poelettidele ning eksporditud Soome ja Rootsi turule," lisas Virkus.

Saagikoristuse lõpupeol võeti kokku möödunud hooaeg, arutati tuleva aasta väljavaateid ning käsitleti nii koguste kui ka kvaliteedi teemasid. Lisaks tunnustati Aasta Kurgikasvataja tiitliga Viljandi maakonna talunikku FIE Tarmo Pärna.

AS Põltsamaa Felix toodab ja turustab mahlu, konserveeritud köögiviljatooteid, valmistoite, kastmeid, moose, veine ja muud. Põltsamaa Felix on enam kui 170 töötajaga piirkonna suurim tööandja.

 

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised