Kalev investeeris 3,2 miljonit eurot uude tipptasemel seadmeparki

Uue tootmisliini avasid AS-i Kalev tegevjuht Kaido Kaare ja põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder.

Tunnustatud seadmetetootja Bühler-Bindleri poolt Saksamaal valmistatud uue kõrgtehnoloogilise tootmisliini käivitasid ühise nupuvajutusega AS-i Kalev tegevjuht Kaido Kaare ja põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder.

Kaido Kaare sõnul teeb uus seadmepark edaspidi ära kahe senise tootmisliini töö, muutes assortiikommide ja ðokolaaditahvlite tootmise senisest kordi tõhusamaks, ning luues kommivabrikule laialdased võimalused tootearenduseks.

“Uus seadmepark hakkab uuel tasemel väärindama meie mullu tööd alustanud  ðokolaadiköögis valmivaid ðokolaadimasse, valmistades neist mitmesuguseid erinevaid

ðokolaadimaiuseid. See loob meile uued suurepärased võimalused tootearenduseks, kuna lisaks praegustele toodetele on meil edaspidi võimalik valmistada senisest erinevaid maiustusi, näiteks uut tüüpi täidistega ðokolaadikomme, mitmekihilisi ðokolaaditahvleid ja komme, erinevate täidistega ðokolaadibatoone ja palju muid maiustusi. See kõik muudab Kalevi tootevaliku senisest veelgi mitmekülgsemaks,” rääkis Kaare.

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder nentis, et Eesti toidutootmine vajab konkurentsis püsimiseks pidevaid investeeringuid. „Kalev on koduturul teada ja tuntud. Ma loodan väga, et tehtud investeeringud aitavad meie toidutootmisel püsida konkurentsis ka väljaspool Eestit,“ ütles Seeder.

Uus kõrgtehnoloogiline seadmepark on jätkuks mullu Kalevis valminud maailmatasemel ðokolaadiköögile. Saksamaalt 15 veoautoga Eestisse saabunud seadmepargi maksimaalseks tootmisvõimsuseks on 1000 kommi minutis. Esimese maiusena valmis uuel liinil Kalevi jõuluassortii, mille pakendamisel olid töötajatele abiks nii Kalevi tegevjuht Kaido Kaare kui põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder. Esimesed liinilt tulnud kommikarbid kingitakse jõuluks Eesti suurimale perele, kus kasvab 16 alla 18-aastast last.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AS Kalev on Eesti suurim maiustustetootja, mille põhitegevuseks on ðokolaadi- ja suhkrukondiitritoodete tootmine ning müük. Lisaks tavasortimendile valmistab Kalev tooteid ka eritellimuste alusel. Enamik, s.o. ca 88% Kalevi toodangust müüakse Eesti turul. Peamisteks välisturgudeks on Balti riigid, Skandinaaviamaad ning Venemaa.Ettevõte annab tööd rohkem kui 400-le inimesele.

 

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised