Monsanto läinud kvartali saak lõi ootusi

Maailma suurim seemnete tootja Monsanto teatas analüütikute prognoose löönud majandusaasta esimese kvartali kasumist tänu sojaubadele ning taimemürgile.

Kolme kuuga suutis Monsanto teenida puhaskasumina 368 miljonit dollarit ehk 69 senti aktsia kohta, samas kui aasta tagasi olid vastavad numbrid 339 miljonit ja 63 senti. Firma korrigeeritud kasum oli 67 senti aktsia kohta, mis lõi Bloombergi küsitletud analüütikute 64sendist ootust.

Monsanto käive kasvas aastases võrdluses 6,9%, 3,14 miljardi dollarini, mis samuti lõi analüütikute ootusi, kes prognoosisid käibeks 3,07 miljardit dollarit.

Tegevjuht Hugh Grant on keskendunud sellele, et müüa rohkem geneetiliselt muundatud seemneid Lõuna-Ameerikas, et aidata vedada kasvu väljaspool koduturgu USAs. Sojauba seemnete ja geneetiliste litsentside müük kasvas aastaga 16% ning taimemürke tootva haru käive kasvas samal ajal 24%.

Monsanto aktsia New Yorgi börsil on täna pärast tulemuste avalikustamist 2,3% plussis, makstes 115,4 dollarit. Aktsia on väga lähedal 52 nädala tipule, mis on 117,5 dollarit.

Osale arutelus

  • Fredy Edwin Esse

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised