Kärla PÜ hakkas 18-aastase pausi järel teravilja kasvatama

Saaremaa sai juurde uue viljakasvataja, kui loomakasvatusettevõte Kärla PÜ hakkas paarikümne aasta pikkuse vaheaja järel taas teravilja kasvatama, kirjutab Saarte Hääl.

 “Praegu on planeeritud, et sel aastal külvame Eikla piirkonna põldudele 196 ha otra,” ütles Kärla PÜ juht Ülar Tänak, kelle sõnul tehakse kogu saagist sileeritud teravilja, mis läheb ettevõtte oma piimakarja söödavajaduse rahuldamiseks.

 “Otsime võimalusi, kuidas omadega paremini toime tulla, ja ma arvan, et viljakasvatusega on ikkagi võimalik mingit tulu lisaks saada,” märkis Tänak. “Kuna meil on ka põhupuudus ja seda ei ole ka niisama lihtne saada, siis tuligi mõte, et ise kasvatades saame nii tera kui ka põhku,” lisas ta.

665-pealise lüpsikarjaga Kärla PÜ on siinsetest piimatootjatest Saaremaa viljakasvatajate kõige olulisem koostööpartner, kes on seni ostnud kogu oma söödaviljavaru Saaremaa põllumeestelt. Kui arvestada, et ettevõttel kulub loomade söötmiseks umbes 1700 tonni teravilja, siis normaalse saagikuse juures peaks 196 hektarilt saama umbes kolmandiku vajaminevast teraviljast.

Orissaare valla viljakasvataja Aavo Aljas, kes samuti on oma vilja seni Kärla piimatootjale müünud, ütles, et vilja pole kunagi ülearu ja lepingupartnerina on tal alati võimalus müüa oma vili Baltic Agrole. “Meie küll probleemi ei näe ja ega me saagi teise mehe majandusplaanidesse sekkuda,” iseloomustas Aljas Orissaare viljakasvatajate suhtumist Kärla PÜ plaanidesse.

Loe täismahus artiklit

SIIT

.

 

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised