Keskkonnaamet korraldab täna nõustamispäeva väikesaarte maaomanikele

Keskkonnaamet korraldab rahvusvahelise väikesaarte elurikkuse päeva puhul ühepäevase nõustamiskampaania, mil väikesaarte maaomanikud saavad spetsialistidelt looduskaitselist nõu küsida.

22. mail toimuva rahvusvahelise väikesaarte elurikkuse päeva eesmärgiks on juhtida tähelepanu heade lahenduste leidmisele looduse kaitseks ja kohalike elanike kestmiseks.

„Keskkonnaamet soovib arendada head koostööd väikesaarte maaomanikega ning seepärast ootame kõiki väikesaarte maaomanikke helistama sel päeval meie looduskaitse spetsialistidele, et küsida nõu ja saada abi neid huvitavate looduskaitseliste küsimuste kohta,“ ütles idee autor ja nõustamispäeva eestvedaja, Keskkonnaameti Hiiu-Lääne-Saare regiooni juhataja Kaja Lotman.

Väikesaared ja neid ümbritsev rannikumeri on paljude looduslike liikide elupaik, kuid ka paljude inimeste kodupaik või maaomand. On leitud, et väikesaared on maailmas 600 miljoni inimese kultuurilise identiteedi, heaolu ja ellujäämise aluseks. Enamus riike on allkirjastanud leppe, mille sisuks on kaitsta elurikkust Maal. Väikesaarte elurikkuse päeva tähistamisega soovitakse neid teemasid senisest veelgi paremini laiemale avalikkusele teadvustada.

Igas maakonnas vastab maaomanike küsimustele Keskkonnaameti looduskaitse spetsialist. Helistajal tuleb teada vaid seda, millises maakonnas teda huvitav väikesaar asub.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised