Jaga lugu:

Padar: EL toetused aitasid Eesti põllumajanduse jalule

Põllumajandusminister Ivari Padar kohtus täna Tallinnas enam kui 20 Moldova ajakirjanikuga, et rääkida Euroopa Liidu mõjust Eesti põllumajanduse arengule. Padar rõhutas, et EL toetused aitasid siinse põllumajanduse jalule ning nüüd näeme taas toodangu tõusu.

„Euroopa Liit andis meile stabiilsuse ja aitas Eesti põllumajanduse taas jalule. Meie tootjad on EL toetuste abiga saanud investeerida ja põllumajandussektor on tugevnev,“ ütles minister Padar. „Ühistud on edasise arengu võti, et müüa korraga suuremaid koguseid ja saada paremat hinda. “

Põllumajandusministri sõnul on valmisoleku saavutamine Euroopa Liiduga liitumiseks suur töö, kuid seda väärt. „Aitame oma kogemusele tuginedes hea meelega uusi liituvaid riike, sest mida paremini saavad üksikud riigid hakkama, seda tugevam on kogu Euroopa Liit.“

Perioodil 2014-2020 saab Eesti Euroopa Liidu eelarvest üle 1,7 miljardi euro põllumajandustoetusi, millele lisandub umbes 100 miljonit eurot kalandustoetusteks.

Eelmisel nädalal sai valitsuselt heakskiidu Eesti maaelu arengukava aastateks 2014-2020, mis seab sihiks põllumajanduses ja maaettevõtluses uute kasvuvõimaluste leidmise, neisse investeerimise, keskkonnahoiu ning maapiirkondade elujõulisuse.

Jaga lugu:
PÕLLUMAJANDUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad põllumajanduse uudised igal nädalal enda postkasti.

Pollumajandus.ee toetajad:

Enimloetud
Meelika Sander-Sõrmus
Meelika Sander-Sõrmuspollumajandus.ee juhtTel: 555 33 789meelika@pollumajandus.ee
Ana Madismäe
Ana Madismäereklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150Ana.Madismae@aripaev.ee