Autor: Meelika Sander-Sõrmus • 4. juuni 2014

Padar: saame Ukrainat ELi poole liikumisel aidata

Põllumajandusminister Ivari Padar kohtus täna Ukraina põllumajandusministri Igor Švaikaga, kellega allkirjastati tegevuskava põllumajandusvaldkonnas koostöö tugevdamiseks. Eesti aitab Ukrainat kohandumisel EL ühise põllumajanduspoliitikaga.

„Ukraina on Eestile olnud põllumajanduse valdkonnas oluline kaubanduspartner ja loodame koostöö jätkumist edaspidigi. Selleks on oluline aidata Ukrainat kohandumisel Euroopa Liidu nõuetega,“ ütles põllumajandusminister Ivari Padar. „Euroopa Liit on seda tugevam, mida paremini saavad hakkama üksikud riigid.“

Põllumajandusministri sõnul on fookuses põllumajanduse ja kalanduse administreerimise arendamine ning kaubanduse edendamine.

Kahe riigi põllumajandusministeeriumide vahel koostöö tugevdamiseks sõlmitud tegevuskava näeb ette Eesti kogemuste vahendamise järgmistes valdkondades: kohandamine ELi seadusandlusega, põllumajandusteadus ja –haridus, põllumajanduse ja maapiirkondade areng, loomakasvatus (sh tõuloomakasvatus), veterinaaria, fütosanitaaria, kalamajandus ja infotehnoloogia.

Eesti poolseteks partneriteks Ukrainale on Põllumajandusministeerium, Veterinaar- ja Toiduamet, Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu ning huvitatud ettevõtted ja organisatsioonid.

Põllumajandusminister Ivari Padar on Ukrainas visiidil 3.-5. juunini. Täna külastatakse veel messi „Agro 2014“ ja konverentsi „Ukraina ja EL põllumajanduskaubanduse uued võimalused ja väljakutsed“, kus Padar teeb ettekande Eesti kogemusest ELi astumisel ja selle mõjust Eesti põllumajandusele.

 

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Ana TilksonReklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150