Autor: Meelika Sander-Sõrmus • 4. juuni 2014
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Padar: saame Ukrainat ELi poole liikumisel aidata

Põllumajandusminister Ivari Padar kohtus täna Ukraina põllumajandusministri Igor Švaikaga, kellega allkirjastati tegevuskava põllumajandusvaldkonnas koostöö tugevdamiseks. Eesti aitab Ukrainat kohandumisel EL ühise põllumajanduspoliitikaga.

„Ukraina on Eestile olnud põllumajanduse valdkonnas oluline kaubanduspartner ja loodame koostöö jätkumist edaspidigi. Selleks on oluline aidata Ukrainat kohandumisel Euroopa Liidu nõuetega,“ ütles põllumajandusminister Ivari Padar. „Euroopa Liit on seda tugevam, mida paremini saavad hakkama üksikud riigid.“

Põllumajandusministri sõnul on fookuses põllumajanduse ja kalanduse administreerimise arendamine ning kaubanduse edendamine.

Kahe riigi põllumajandusministeeriumide vahel koostöö tugevdamiseks sõlmitud tegevuskava näeb ette Eesti kogemuste vahendamise järgmistes valdkondades: kohandamine ELi seadusandlusega, põllumajandusteadus ja –haridus, põllumajanduse ja maapiirkondade areng, loomakasvatus (sh tõuloomakasvatus), veterinaaria, fütosanitaaria, kalamajandus ja infotehnoloogia.

Eesti poolseteks partneriteks Ukrainale on Põllumajandusministeerium, Veterinaar- ja Toiduamet, Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu ning huvitatud ettevõtted ja organisatsioonid.

Põllumajandusminister Ivari Padar on Ukrainas visiidil 3.-5. juunini. Täna külastatakse veel messi „Agro 2014“ ja konverentsi „Ukraina ja EL põllumajanduskaubanduse uued võimalused ja väljakutsed“, kus Padar teeb ettekande Eesti kogemusest ELi astumisel ja selle mõjust Eesti põllumajandusele.

 

Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Meelika Sander-SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Kim LaanveeReklaamimüügi projektijuhtTel: 588 07 751