Maagaasi aktsiisimäär tõuseb 20%

Riigikogu võttis vastu seaduse muudatuse, mis tõstab maagaasi aktsiisimäärasid ning kehtestab biogaasile aktsiisivabastuse.

Maagaasi aktsiisimäära tõstetakse järgmisel kolmel aastal 20% aastas.

Muudetud aktsiisimäära seaduse järgi ei teki enam alla 100 kW võimsusega ning süsteemi ühendatud elektritootjatel (kodutarbijad ja korteriühistud) maksukohustust, vaid võrku edastatud elektrienergia ülejäägilt tekib maksukohustus võrguettevõtjal, ning seadus võimaldab teatud tingimustel kasutada kütust aktsiisivabalt kütteainena kütuse tootmisprotsessis.

Vedelkütuse erimärgistamise seaduse muudatuste järgi tunnistatakse kehtetuks erimärgistatud vedelkütuse kasutamise õigus raudteeveol ning soojuse ja elektrienergia tootmiseks. Seaduse kohaselt lõpetatakse kerge kütteõli erimärgistamine. See tähendab, et seaduse jõustudes jätkatakse vaid ühe erimärgistatud kütusega, milleks on eriotstarbeline diislikütus.

Kerge kütteõli erimärgistamise lõpetamisega tõstetakse kerge kütteõli aktsiisimäär diislikütuse aktsiisimäära tasemele. Isikutel, kellel kaob erimärgistatud kütuse kasutamise õigus, tuleb vana erimärgistusega kütus ära kasutada aasta lõpuks ja uuest aastast seda enam kasutada ei tohi. Ainsa erandina võib erimärgistatud vedelkütust kasutada kütmiseks kütteperioodi lõpuni, milleks on järgmise aasta aprilli lõpp.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised