Padar: sanktsioonidega toimetulek vajab Euroopa Liidu ühtset tööd

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatus arutas oma eilsel koosolekul Venemaa kehtestatud impordipiirangute mõju Eesti majandusele ning rõhutas Euroopa Liidu ühtse lahenduse vajadust.

Põllumajandusminister Ivari Padari sõnul on Venemaa vastusanktsioonide mõju sektorile märkimisväärne ja nii Eesti kui ka Euroopa Liit tervikuna peavad tegutsema selle nimel, et tagada põllumajandustootjatele maksimaalne stabiilsus. “Peame valitsuses kiirendama tööd uute turgude leidmisel,” ütles Ivari Padar.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatus tunnustas põllumajandusminister Ivari Padari initsiatiivi kutsuda kokku erakorraline Euroopa põllumajandus- ja kalandusministrite nõukogu.

“Euroopa Liidu tasemel tuleb kiiresti kokku leppida sekkumiskokkuostu ja eraladustamise mahud ja hinnad. Eesti siseselt tuleb teha kõik võimalik, et kindlustada põllumajanduses tehtud investeeringute turvalisus, oluliseks pean siin pankade mõistlikku suhtumist ja võimalike maksepuhkuste andmist põllumeestele,” ütles Ivari Padar.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimehe Sven Mikseri sõnul saab iga Eesti inimene olla Eesti põllumehega solidaarne eelistades Eestist pärit toidukaupu. “Iga päev võiks pere toidulaual olla Eesti piim ja kala, nii saame kõik kohalikke toidutootjaid jõudu mööda toetada,” lisas Mikser.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised