ELi põllumajandusministrid kogunevad arutama Vene sanktsioonide mõjusid

Põllumajandusminister Ivari Padar osaleb täna Brüsselis toimuval erakorralisel põllumajandus- ja kalandusministrite nõukogu istungil, kus on arutlusel Venemaa poolt Euroopa Liidu toiduainetele kehtestatud sisseveokeeld ja võimalused liikmesriikide põllumehi abistada.

Eesti rõhutab nõukogu istungil vajadust võimalikult kiiresti rakendada EL ühise põllumajanduspoliitika raames turukorraldusmeetmeid ning tõsta sekkumiskokkuostu hindu. Samuti peab Eesti vajalikuks Vene embargo tõttu suuremates raskustes olevate sektorite abistamiseks vahendite eraldamist põllumajandussektori kriisireservist.

Seni on Euroopa Liit teatanud esimestest abimeetmetest puu- ja köögivilja- ning piimasektorile. Eestis on Venemaa kehtestatud sisseveokeelust  enim mõjutatud piima- ja kalasektorid, samuti on raskustes sealihasektor.

Eile, 4. septembril kohtus põllumajandusminister Ivari Padar Euroopa Parlamendi presidendi Martin Schulziga, kellega rõhutati Euroopa Liidu ühtsuse olulisust Vene sanktsioonide mõjude leevendamisel.

 

EL põllumajandus- ja kalandusministrite erakorraline nõukogu istung algab Eesti aja järgi kell 15. Arengutest anname jooksvalt teada Põllumajandusministeeriumi Facebooki lehel ja istungi järgselt pressiteates.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised