Taluperenaised hakkavad saama asendamistoetust

Põllumajandusminister allkirjastas põllumajandustootja asendamise toetuse muudatused, millega hakkavad taluperemeeste kõrval asendamistoetust saama ka taluperenaised. Põllumajandustootja asendamise toetuse taotlusi võetakse vastu 1. oktoobrist kuni 14. oktoobrini 2014.a.

Muudatuste järgi hakatakse nüüdsest ühe ettevõtte-talu kohta kuni kahe füüsilise isiku asendamist toetama.

Ühe isiku asendamise kestus võib olla kuni 90 kalendripäeva aastas (erisus rasedus- ja sünnituspuhkuse korral), sh puhkuse, haiguse jm ajal. Näiteks kui ühe isiku kohta on aasta jooksul kasutatud asendusteenust 28 päeva pikkuse põhipuhkuse ajal, siis sama isiku asendamiseks haigus- või hoolduslehel viibimise ajal võib asendusteenust taotleda 62 päeva ulatuses. Asendusteenuse vajadust tuleb tõendada, tuleb esitada haigusleht, hooldusleht, sünnitusleht või surmatõend.

Puhkuse ajal asendusteenuse osutamise korral on toetuse arvutamise ja maksmise aluseks üldjuhul seadustega reguleeritud dokumendid (puhkuste ajagraafik vmt). Kuna FIE-st põllumajandustootja puhul ei ole puhkuse kohta dokumenti võimalik koostada, ei ole määruses puhkuse tõendamist sätestatud.

Asendusteenust toetatakse nendes ettevõtetes, kus tegeletakse loomakasvatusega, kuna nendes ettevõtetes peavad pidevalt olemas olema kompetentsed inimesed. Toetatav ettevõte ei tohi olla majanduslikes raskustes.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised