• 15.01.15, 09:15
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Brittidel piim odavam kui vesi

Jaemüügikettide hinnasõda on viinud selleni, et piima hind on Suurbritannias nüüd odavam kui pudelivesi.
Briti neli suurimat jaemüüjat Tesco, Morrisons, Sainsbury's ja Asda on viimastel päevadel konkurentsi tõttu langetanud piima hinda. Ühe uurimistöö teatel on see toonud kaasa selle, et piimaliitri hind on odavam kui liiter vett, vahendas CNBC.
Hindade võrdlusi kajastava Brandview.com andmetel maksab supermarketites liiter piima 43 penni ja liiter vett 44 penni. Võrdlusesse on võetud need veed, mida müüakse suuremates pakkides hulgi.
Piima hind hakkas langema juba möödunud aastal, kui suured jaemüügiketid üritasid kliente madalate hindadega meelitada. Suurt konkurentsi on Briti jaekettidele pakkunud Saksa jaeketid Aldi ja Lidl.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Piima hind võib veel madalamale minna, kuna Asda on teatanud, et kavatseb hinda veel langetada. „Tarnijad kardavad veel üht hinnalangetust Asda poolt,“ teatas jaemüügi erialaajakiri The Grocer.
 

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 10.06.25, 16:08
Suursaagi ootuses: mis saab hinnast ja kvaliteedist?
Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel ja teravilja ostujuht Urbo Vilibert tõid stuudiosse värske pildi Eesti ja maailma viljaturust. Põldude olukord Eestis on hetkel muljetavaldav – taliviljad on tihedad kui mets ning taliraps õitseb pikalt ja rikkalikult. Loodetav suur saak seab aga surve alla logistika, kuivatamise ja ladustamise. Urbo Vilibert rõhutas, et päikest on saagi küpsemiseks veelgi vaja, kuid koristuseks tuleb valmis olla – vastasel juhul võib vili minna hapuks juba platsil.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele