Autor: Meelika Sander-Sõrmus • 30. jaanuar 2015
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Aasta kõige keskkonnasõbralikum ettevõte on AS Estonian Cell

Keskkonnaminister Mati Raidma autasustas täna Eesti kõige keskkonnasõbralikumaid ettevõtteid, üldvõit läks AS Estonian Cellile, kes kasutab biogaasi tootmiseks reovett.

„Kõiki konkursil osalenud ettevõtteid tuleb kiita selle eest, et nad on oma tootmises leidnud hulgaliselt uusi, nutikaid ja säästlikke lahendusi, mis aitavad keskkonnakoormust vähendada. Näiteks tänavune üldvõitja Estonian Cell kasutab ära põhitootmises tekkivat heitvett, et toota biogaasi, mis omakorda kasutatakse maagaasi asemel tehases ära. Ainult sellised lahendused on jätkusuutlikud ja ressursside piiratuse seisukohalt mõistlikud,“ kommenteeris keskkonnaminister Mati Raidma.

Nii üldvõidu kui ka keskkonnasõbraliku tootmisprotsessi alamkategoorias võitnud AS Estonian Cell tõusis tänu uuenduslikule lahendusele Eesti suurimaks biogaasi tootjaks. Konkursi üldvõitjana saab ettevõte SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse toel investeerida oma keskkonnasõbralikkuse arendamisse veel 35 000 eurot.

Tunnustuse pälvis keskkonnasõbraliku tootmisprotsessi kategoorias mahepõllumajanduse edendaja OÜ Loodusvägi ning eriauhinna sai OÜ Sümbio, kes ühendab äri ja elurikkust, kasvatades maha jäetud freesturbaväljadel mustikaid ja jõhvikaid.

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616