Autor: Meelika Sander-Sõrmus • 29. aprill 2015
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Peipsi puhastamise kampaania käigus eemaldati järvest ligi 500 nakkevõrku

Keskkonnainspektsiooni korraldatud Peipsi järve võrkudest puhastamise kampaania käigus toodi kolme päevaga järvest välja 482 vana nakkevõrku, mille kogupikkuseks võib arvestada umbes 34 kilomeetrit.

„Järvest eemaldatud võrkude iseloomustamiseks võib öelda, et võrreldes varasemate aastatega oli sel korral rohkem raamvõrke ja nö soome tüüpi nakkevõrke, mis on oluliselt hinnalisemad kui niinimetatud hiinakad,“ täpsustas kalakaitseosakonna peainspektor Ivo Kask.

Kase sõnul on hinnalisemate võrkude rohkus tingitud selle talve heitlikest ilmastikuoludest, mis tõid kaasa olukorra, kus kalurid viisid oma püünised püügile, aga kätte neid enam ei saanud.

Pühapäevast teisipäevani Peipsi järve põhjapoolses osas läbiviidud tragimisel tõmmati lisaks võrkudele veest välja üks mõrrakere ja üks sump.

Võrkudes oli üsna palju elusaid kalu (peamiselt latikad ja haugid) ja need lasti vette tagasi.  Nagu tavaliselt, oli püünistes ka palju roiskunud kalu.

Kampaaniatega jätkatakse juba järgnevatel nädalatel ning järgmistes ettevõtmistes on lubanud kaasa lüüa ka harrastuskalastajad ja kutselised kalurid. Vette triivima jäänud võrkude eemaldamine on vajalik, sest need püüavad kala veel pikka aega edasi ja kahjustavad seega kalavarusid.

Keskkonnainspektsioon korraldab Peipsi järve võrkudest puhastamist alates 2006. aastast ja igal aastal on järvest välja tõmmatud mitusada veekogu risustavat nakkevõrku. Peipsi järve tragimised toimuvad Keskkonnainvesteeringute Keskuse rahalisel toel.

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616