Autor: Meelika Sander-Sõrmus • 15. mai 2015
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Riigi- ja kohaliku halduse reform muutis põllumajandusministeeriumi vastutusala

Valitsus otsustas eile riigi- ja kohaliku halduse reformi elluviimiseks ning valdkondade terviklikumaks juhtimiseks korraldada ümber nelja ministeeriumi vastutusalad, s.h põllumajandusministeeriumi.

Otsusega kujundatakse põllumajandusministeerium ümber maaeluministeeriumiks ning alates 2016. aasta jaanuarist annab siseministeerium maaeluministeeriumile üle kohalikule initsiatiivile toetuvate regionaalsete programmide juhtimise. Nendeks on Setomaa arenguprogramm, Peipsiveere programm ning Võromaa ja Mulgimaa arendustoetused. 

Nimetatud programmidel on kokkupuutepunkt Põllumajandusministeeriumi rakendatava Leader-algatusega, mistõttu programmide üleviimine Maaeluministeeriumisse tõstab nende omavahelist sünergiat.

Maaelupoliitikaga seotud tegevused kuuluvad Põllumajandusministeeriumi vastutusvaldkonda ka praegu. Põllumajandusministeeriumi koosseisus oleva maaelu arengu osakonna põhiülesanne on kavandada ja ellu viia maaelu poliitikat eesmärgiga tõsta maapiirkonna majandustegevuse konkurentsivõimet ja arendada elukeskkonda. Seega ministeeriumi tänane nimetus „Põllumajandusministeerium“ ei anna oma sisult piisavalt terviklikult ja selgelt edasi ministeeriumi vastutusvaldkonda ning tegevuse eesmärke ja suunda.

Lisainfo leiad SIIT.

 

 

 

 

 

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616