Riigi- ja kohaliku halduse reform muutis põllumajandusministeeriumi vastutusala

Valitsus otsustas eile riigi- ja kohaliku halduse reformi elluviimiseks ning valdkondade terviklikumaks juhtimiseks korraldada ümber nelja ministeeriumi vastutusalad, s.h põllumajandusministeeriumi.

Otsusega kujundatakse põllumajandusministeerium ümber maaeluministeeriumiks ning alates 2016. aasta jaanuarist annab siseministeerium maaeluministeeriumile üle kohalikule initsiatiivile toetuvate regionaalsete programmide juhtimise. Nendeks on Setomaa arenguprogramm, Peipsiveere programm ning Võromaa ja Mulgimaa arendustoetused. 

Nimetatud programmidel on kokkupuutepunkt Põllumajandusministeeriumi rakendatava Leader-algatusega, mistõttu programmide üleviimine Maaeluministeeriumisse tõstab nende omavahelist sünergiat.

Maaelupoliitikaga seotud tegevused kuuluvad Põllumajandusministeeriumi vastutusvaldkonda ka praegu. Põllumajandusministeeriumi koosseisus oleva maaelu arengu osakonna põhiülesanne on kavandada ja ellu viia maaelu poliitikat eesmärgiga tõsta maapiirkonna majandustegevuse konkurentsivõimet ja arendada elukeskkonda. Seega ministeeriumi tänane nimetus „Põllumajandusministeerium“ ei anna oma sisult piisavalt terviklikult ja selgelt edasi ministeeriumi vastutusvaldkonda ning tegevuse eesmärke ja suunda.

Lisainfo leiad SIIT.

 

 

 

 

 

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised