Autor: Meelika Sander-Sõrmus • 7. juuli 2015

Keskkonnaagentuur läbib põhjaliku uuenduse

6. juulist 2015 jõustus Keskkonnaagentuuri (KAUR) uus põhimäärus.  Põhjaliku eelanalüüsi alusel struktureeriti organisatsioon ümber nii, et see täidaks paremini KAURi moodustamisel võetud arengusuunda - kujuneda juhtivaks keskkonnainfo ja -analüüsi kompetentsikeskuseks.

Eelneva saavutamiseks korrastati KAURi tegevusvaldkonnad, koondati sarnased tegevused ühtse juhtimise alla ning vähendati personaliriske.

Suurimad muudatused toimuvad keskkonnaseire ja –seisundi ning tugiüksuses, vähemal määral Riigi Ilmateenistuses. Ümberstruktureerimisega kaasnes paraku ka mitmete ametikohtade koondamine. Suurem osa muudatustest otseselt mõjutatud töötajatest sai pakkumise jätkata tööd teises struktuuriüksuses.

 Uue struktuuri järgi on KAURis senise 3 asedirektori asemel 2 asedirektori kohta (ilmateenistuse ning keskkonnaseisundi alal), 18st osakonnast jääb alles 11. Need on andmehaldusosakond, arendus- ja planeerimisosakond, eluslooduseosakond, haldus- ja tehnikaosakond, hüdroloogiaosakond, ilmaprognooside osakond, ilmavaatluste osakond, keskkonnaanalüüsi osakond, metsaosakond, prognoosmudelite osakond ja üldosakond. KAUR jätkab ka Vaivara ohtlike jäätmete käitluskeskuse tegevuse korraldamist. Keskkonnaagentuuri põhimäärus: https://www.riigiteataja.ee/akt/102072015001

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Ana TilksonReklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150