Luua metsanduskooli ja Ponsse koostöö jätkub

Luua metsanduskooli koostööpartner on Soome metsamasinate tootja Ponsse, kes on kooli toetanud arvitiimitaatori laenamisega ja õpetajate koolitamisega.

Luua metsanduskooli ja Ponsse koostöö jätkub ka edaspidi, seda kinnitab ka uus koostöökokkulepe. Ponsse jätkab kooli toetamist õpetajate koolitamisega ning annab kooli käsutusse arvutiimmitaatoreid ning masinaprogramme, mida saab õppe eesmärgil imitaatoril kasutada. Ühtlasi on tulevased metsamasinate operaatorid oodatud õppekäikudele Ponsse tehasesse.

Ponsse kaubamärki esindab Eestis Konekesko. Esimene Ponsse metsamasin ehitati 1970 aastal, kui metsaülestöötajana tegutsenud Einari Vidgren otsustas enda tarbeks ehitada metsamasina, mis oleks töökindlam kui turult saadaolevad masinad. Masin osutuski väga vastupidavaks ning kui uudis Ponsse töökindlusest levis, soovisid ka teised sama ala ettevõtjad endale samasugust masinat. Suurenenud nõudluse rahuldamiseks asutatigi Ponsse nimeline ettevõte.

Tänaseks on Ponsse kasvanud rahvusvaheliseks ettevõtteks mis on tootnud üle 9000 metsamasina, omab ülemaailmselt 11 tütarettevõtet ning teeb koostööd 26 edasimüüjaga. Ponsse peakorter on endiselt kesk-Soomes Vieremäl, samas kohas kus 1970 aastal ettevõte asutati.

Vaata lisa SIIT.

 

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised