Väderstad võitis hõbemedali

DLG kuulutas Väderstadi automaatse masinreguleerimise hõbemedali vääriliseks, tehnoloogia näiteks on automaatne CrossBoard. Hõbemedal antakse üle 2015. aasta Agritechnical.

“Ma olen taolise maineka auhinna saamise osas väga elevil. Seda enam, et ma usun, et antud tehnoloogia toob Euroopa põllumeestele palju kasu. Meie visioon on Väderstadi masinad lihtsamaks muuta ja operaatori töömugavust tõsta, samal ajal püüame masinate tootlikkust kasvatada. Auhinna saamine on meie visiooni elluviimise üks tulemustest. Me usume, et automaatne CrossBoard annab tulemuseks veelgi tasasema põllu, kuid kütusekulu ja veojõutarve on väiksemad," ütles Väderstadi juhtkonna liige Crister Stark Chairman

Optimaalne tasandamine

Näide automaatsest masinreguleerimisest on automaatne CrossBoard -  elegantne lahendus tasandavast tööriistast väikese jalasega, mis mõõdab pidevalt muldvalli kõrgust. Jalasel on güroskoop, mis mõõdab omakorda CrossBoardi töönurka. Mõõtmistulemuste abil hoiab güroskoop CrossBoardi optimaalset töönurka maapinna suhtes.

Automaatset CrossBoardi saab optimeerida nii, et tasandamine oleks optimaalne ning vastavuses mullastiku tingimuste ning kütusekuluga.

Saadaval alates 2016

Uus tehnoloogia on arendamisel ning saab olema esmalt saadaval automaatsel CrossBoardil, mida juhib Väderstadi enda loodud E-Control.

Vaata lisa SIIT.

.

 

 

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised