Autor: Meelika Sander-Sõrmus • 17. oktoober 2015
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Maarahva Kongress: põllumajandus vajab koheselt üleminekutoetusi ja kriisiabi

Täna Paides kogunenud Maarahva VI Kongressi volikogu võttis vastu otsuse, milles nõutakse Riigikogult ja valitsuselt üleminekutoetuste ja kriisiabi välja maksmist. Lisaks rõhutatakse, et valitsus peab kiiresti alustama jahinduse arengukava koostamisega.

Volikogu otsuses nenditakse, et põllumajandust tabanud kriis on jõudnud punkti, kus piimandus- ja sealihakasvatussektorid on hävimisohus ning Eesti on kaotamas olulist majandusharu. “Tagamaks Eesti põllumajandustootjate konkurentsivõime ühisel Euroopa Liidu turul ja kodumaise toodangu katkematu tootmisahela Eesti tarbija jaoks tuleb Riigikogul eraldada 2016 aasta riigieelarvest vahendid lubatud 21,5 miljoni ulatuses üleminekutoetusi põllumajandustootjate toetamiseks,” rõhutatakse otsuses.

Maarahva Kongressi volikogu leiab, et Eesti põllumehed peavad saama kriisiabi korras makstava toetuse kätte kiiremas korras, veel sel aastal ning järgmise alguses: “Kriisiabi maksmisel tuleks eelistada seakasvatuse ja piimandussektoreid. Täiendavat kriisiabi tuleb osutada veel olemasolevate emiste kasvatuse toetamiseks 5 miljoni euro ulatuses.”

Lisaks leitakse, et tekkinud kriis on oluliselt mõjutanud ka jahindust. Seetõttu peetakse vajalikuks, et valitsus alustaks kiiresti jahinduse arengukava koostamisega arvestades sealjuures seostega metsanduse ja põllumajanduse valdkonnas.

 

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616