Maaelu Edendamise Sihtasutus (MES) andis täna üle parima taimekasvataja aunimetuse, mille pälvis Erki Oidermaa.
„Erki Oidermaa on edukas ettevõtja, kes oma talu igapäevaste tegemiste kõrval teeb sihikindlat tööd ka perefirma väljaarendamisel. See tähendab kasvatada lapsi maast-madalast nii, et neis areneks välja oskused inimesi juhtida ja laiemaid protsesse meie elus mõista,“ ütles MESi juhatuse esimees ja parima taimekasvataja valimise komisjoni esimees Raul Rosenberg.
Augustis külastatud viie kandidaadi hulgast valis komisjon võitja, kes kuulutati välja täna Tallinnas Eesti Põllumeeste Keskliidu 25. aastapäevale pühendatud pidulikul koosviibimisel.
Aunimetuse saaja selgitas välja komisjon, kuhu kuuluvad MESi juhatuse liige, maaeluministeeriumi esindaja, viljelusvõistluste korraldaja esindaja, Eesti Taimekasvatuse Instituudi esindaja ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja esindaja. Parima taimekasvataja aunimetusega kaasneb Tauno Kangro skulptuur „Kalevipoeg viljavihuga“.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Teenetemärk “EestiMAA Heaks” Eesti Põllumeeste Keskliidu (EPK) kõrgeim autasu, mida antakse välja silmapaistvate teenete eest Eesti maaelu- ja põllumajanduse edendamisel, samuti panuse eest põllumajandushariduse vallas, maakultuuri edendamisel ja teenete eest Eesti Põllumeeste Keskliidu arendamisel.
Eesti põllumajandussektori väljapääs kriisiolukorrast sõltub eelkõige põllumeeste valmisolekust oma jõud ühendada, ütles maaeluminister Urmas Kruuse täna toimunud Eesti Põllumeeste Keskliidu 25. tegutsemisaastale pühendatud konverentsil.
Eesti Põllumeeste Keskliit tähistas eile oma 25. tegutsemisaastat. Konverentsile ja sellele järgnenud peole oli kutsutud liidu asutajad, tegevliikmed ja koostööpartnerid.
Tänavuse parima taimekasvataja tiitli pälvinud Erki Oidermaale kuuluv Oidermaa talu Seemnekeskus OÜ on üks suurimaid ning eeskujulikumaid seemnevilja kasvatamise ja müümisega tegelevaid ettevõtteid Eestis.
Yara on formuleerinud YaraVita® tooted kas vesilahuse või suspensioonina, vastavalt sellele, kuidas ja mis aja jooksul on taimedele toiteelemendid vajalikud. Vesilahus tähendab seda, et toiteelemendid on vees juba eelnevalt lahustatud ning seetõttu on nad taimedele koheselt ja kiiremini kättesaadavad. Samas on nende toimeaeg tänu sellele lühem, kui näiteks suspensioonidel.