Autor: Meelika Sander-Sõrmus • 7. detsember 2015
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Maaelukomisjon arutab maapiirkondade varustatust elektrienergiaga

Riigikogu maaelukomisjoni tänasel istungil on tähelepanu keskmes maapiirkondade varustatus energiaga, eelkõige keskendutakse elektrivõrguga liitumise ja omatoodetud elektri võrku müümisega seonduvatele probleemidele.  

Maaelukomisjoni esimees Ivari Padar rõhutas, et vaja on tagada maapiirkondade parem varustatus elektrienergiaga. „Viimaste päevade teated maapiirkondade elektrikatkestuste kohta tunnistavad, et need on ilmaolude tõttu kiired tulema. Kuigi rikkeid püütakse kärmelt likvideerida ei ole see lahendus tekkinud olukorrale energia varustuskindluse seisukohalt. Rohkem tähelepanu on vaja pöörata rikete ennetamisele ja energia jaotusvõrgu töökindluse tagamisele,“ ütles Padar.

Ta tõi esile ka maapiirkondade olulise probleemi, mis on seotud ettevõtluse arendamise võimalustega. „Maapiirkonnas on ettevõtluse arendamise eelduseks elektrivõimsuse suurendamine. Paraku takistab elektrivõrguga liitumist tarbija jaoks liiga kõrge liitumistasu,“ nentis Padar. Ta lisas, et just nendele küsimustele lahenduste otsimist peab maaelukomisjon vajalikuks koostöös asjaomaste asutuste esindajatega.

Tänasele arutelule on kutsutud Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter ja Elektrilevi OÜ juhatuse esimees Tarmo Mere, majandus-ja kommunikatsiooniministeeriumi esindajad ning Võrumaa omavalitsusjuhid ja ametnikud.

Võrumaa esindajad on täna Riigikogus seoses Võrumaa päevadega. Nimetatud päevade raames on Riigikogu liikmete ja Võrumaa omavalitsusjuhtide kohtumisel kõne all veel kohalike omavalitsuste teede hoiu rahastamine. Ka sellele arutelule on kutsutud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi esindajad.

Võrumaa päevade puhul avatakse täna ka käsitöönäitus. Juba alates 2000. aastast on jõulukuu esimesel nädalal sealsete omavalitsuste käsitöömeistrid eksponeerinud oma käsitöid Riigikogu hoone vestibüülis. Ettevõtmise traditsioonil täitub tänavu 15 aastat. Võru meistrid on alati toonud kaasa kvaliteetse käsitöö, mis on omanäoline, uudne, kuid samas ka Võrumaale omane.

 

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616