Europarlamendi põllumajanduskomitee kiitis heaks koolipiima ja -köögiviljaprogrammi muudatused

Europarlamendi põllumajanduskomitee kiitis heaks k
Europarlamendi põllumajanduskomitee kiitis heaks koolipiima ja -...

Euroopa Parlamendi liikmed soovivad koolilaste tervislikku toitumist veelgi edendada, lisades senisele koolipiima programmile 20 miljonit eurot aastas. Meetme eelarve on nüüd kokku 100 miljonit eurot aastas.

Koolipuu- ja köögiviljaprogrammi rahastatakse 150 miljoni euroga aastas. Saadikud nõudsid ka EL fondide „ausamat“ jaotamist liikmesriikide vahel kahe põhikriteeriumi alusel: 6-10-aastaste laste arv liikmesriigis ning regiooni arengutase. Arvestatakse ka riigi varasemat panust koolitoidu programmidesse.

Kuue aasta möödudes kavatsetakse programm üle vaadata ja võimalik, et määrata miinimum pearaha igale lapsele EL-s. Programme peab saatma toitumisalane haridusprogramm, mis soovitavalt sisaldaks ka lastele tõhusamat põllumajanduse tutvustamist farmikülastuste ja kohaliku toodangu pakkumise näol.

Euroopa Parlamendi põllumajanduskomitee poolt heakskiidetud ettepanekud tuleb kinnitada nüüd parlamendi täiskogu istungil märtsis-aprillis, misjärel saab EL nõukogu selle kinnitada esimesel lugemisel.

Loe lähemalt Euroopa Parlamendi kodulehelt.

Allikas: EPKK.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised