Uus hooaeg, uus külvik, uued tehnoloogiad ehk Väderstad üllatab taas

Eelmisel nädalal, 2. märtsil, toimus Tartu külje all Väderstadi esinduses ettevõtte külvikute õppepäev. Üritus, mis oli suunatud 2016 aastaks soetatud Rapid 300/400 C/S külvikute omanikele, eesmärgiga kevadise külvi paremaks sujumiseks, oli õpetlik nii neile, kes soetasid külviku esimest korda kui ka neile, kes on Väderstadi külvikut kasutanud juba varemgi.

Põllumehe lemmik – Rapid 400C

Üritust viis läbi Väderstadi hooldusinsener Kalev Laas, kelle käsitletavateks teemadeks olid külviku esmane ülevaatus, ülevaade juht- ja kontrollseadistest, külviku tööseadiste reguleerimine ja seadistamine, külviku hooldamine ning veaotsingud. Lisaks Kalevile olid õppepäeval kohal ka müügijuhid Priidu Adrijan ja Tarmo Jõemägi, varuosade müügijuht Andero Oras, teine hooldusinsener Marko Kelner, kes tegi ülevaate külvikuga seotud IT-lahendustest ning loomulikult tegevdirektor Kalev Korbun, kellega on tehtud ka alljärgnev intervjuu.

Kui palju oli õppepäeval osalejaid?

Osalejaid oli 35, sealhulgas ka mõned, kes külviku varem soetanud ja tulid teadmisi hankima masina paremaks kasutamiseks.

Kui palju osteti sellel hooajal erinevaid külvikuid kokku?

Sel hooajal on tellitud 26 külvikut, sealhulgas ka 6 ja 8 meetriseid Rapideid, Spiriteid ning ka üks 6 meetrine Seed Hawk.

Mis on populaarseim külvik?

Populaarseim külvik on kestvalt Rapid 400C, mida osteti kokku 20. Ent kevadesse on veel võimalik tellimusi esitada.

Mis on külvikute juures uut?

Uus külvik on saanud palju olulisi täiendusi: kõik ketaste laagrid on määrdevabad, väljakülv toimub hüdraulilise ajamiga, st enam ei ole külviku küljel suurt ajamiratast ja kalibreerimiseks pole vaja enam käsitsi vändata proovikülvi kogust, punkrimahtu on suurendatud 10% võrra. Samuti on külvikul võimalik sulgeda poolt masinat ja poole võib valida operaator kas vasak või parem. Külvikut on võimalik juhtida kas traditsioonilise eestikeelse juhtpuldi abil, ühendada külvik traktori IsoBus süsteemi või kontrollida külvimasina toiminguid I-Padiga.

Milliseid muutusi ise eelkõige hindad kõrgemalt?

Ikka kasutajasõbralikkust, st määrdevabad laagrid ja arendust külviku opereerimise osas iPad-iga.

Miks just iPad?

Selles viimases on kindlasti tulevik, kus saab külvisenormide osas minna täpsemaks ja lähitulevikus üle minna ka põllukaartide kohase paikliku väetamisele, kui soovi on. IT lahenduste osas on võimaluste piiriks vaid taevas.

Millised muutused võiksid veel olla?

6- ja 8-meetristele külvikutele on välja reklaamitud Seed Eye tehnoloogia, kus väljakülvi loendatakse elektrooniliste sensorite abil ja külvi käigus korrigeerib külvik automaatselt ise seemnenormi. Loodame, et peagi on sellised külvikud ka Eestis.

Kellele sobivad Väderstadi külvikud?

Kõigile tootjatele, nii väikestele kui ka suurtele. Nii neile, kes külvavad teravilju, rapsi, maisi, heinaseemneid kui kasvõi uba.

Kuhu edasi? Mis on teie eesmärgid?

Olla ikka teretulnud nii väiketaludes, kui ka suurtootjate juures.

Kui Sa peaksid ostma ise ühe Väderstadi külviku, siis millise sa ostaksid ja miks? 

Mina vaataksin, mida ostavad enim meie põllumehed ja vastus on kindlalt Rapid 400C. See on ka kõige suurema järelturuväärtusega külvik, justkui pensionisammas

Vaata fotosid toimunud õppepäevast:

Galerii

Osale arutelus

  • Diana Salf, kaasautor

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised