Väderstadi külvik Rapid võitis Soome pikaajalise võistluse

Väderstadi külvik Rapid võitis Soome pikaajalise v
Väderstadi külvik Rapid võitis Soome pikaajalise võistluse

Rapid võitis Soomes 10 aastat kestnud otsekülvi võistluse, kus 8 erinevat külvikut külvasid kogu kümnendi jooksul ühele ja samale põllulapile.

Rapid võitis 10. aasta jooksul kokku 5 kuld- ja 3 hõbemedalit, saavutades parima saagiga tulemuse. See tähendab 70 eur/ha lisatulu põllumehele, kes valib külvipartneriks Rapidi.

Soome masinaajakiri Koneviesti  testis 10 aasta jooksul (2006-2015) mitmeid erinevaid seemnekülvikuid, tehes otsekülvi suurtel põllulappidel põllumajandustootjast partneri juures. Tulemused näitavad selgelt, milline seemnekülvik annab dekaadi jooksul kõige stabiilsemaid tulemusi ja kõrgeimat netosissetulekut saagis.

Medal 8-l aastal 10-st

10 aasta jooksul, mil kasvatati vaheldumisi tali- kui suviteravilju, hernest, põlduba ja suvirapsi, andis Rapid väljapaistvaid tulemusi. Dekaadi jooksul toodi koju 8 medalit - 5 kuld- ning 3 hõbemedalit. Ülejäänud kahel aastal sai Rapid 4-nda koha. Külviku hea töötulemus püsis stabiilsena kõikidel aastatel ilma tagasilöökideta mistahes kontrollkategoorias. Selle otsekülvikatsega Soomes tõestati, et Rapid pakub taimekasvatuses suuremaid võimalusi.

Suurim tulu 10 aasta jooksul

10-aastase perioodi jooksul (2006-2015) toodeti Rapidi katselapil ainsana saaki rohkem kui 5000 kg/ha. See tähendab üle 400 kg/ha enam võrreldes viie masina keskmise saagitulemusega samal perioodil. Rahasse arvutatuna teeb see lisasaagina 70 eur/ha lisaks, eeldusel, et tonni hind on 160 eur/t. Vaadeldes tulemusi mitmete aastate ja paljude hetktarite lõikes tuleb tõdeda, et Rapidi kasutamisel kevad- ja sügiskülvil lisab see taimekasvatajate rahakotti olulise lisasissetuleku.

Vaata pikemalt SIIT.

Allikas: http://www.vaderstad.com/ee/

 

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised