Autor: Meelika Sander-Sõrmus • 15. märts 2016
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Otsitakse mentiise ja mentoreid

Otsitakse mentiine ja mentoreid
Foto: Meelika Sander-Sõrmus
Eesti põllu- ja maamajanduse nõuandeteenistus ootab endiselt sooviavaldusi maaettevõtjatelt ja põllumajandustootjatelt, kes soovivad võtta osa mentorprogrammist ning kasutada tasuta kogenuma maaettevõtja nõu ja tuge.

Osalemiseks on kaks viisi ja neile on erinevad nõuded: ehk suurte kogemustega praktikuna alustava ettevõtja toetamine; ehk alustava ettevõtjana, kes vajab kogemustega ettevõtja tuge ja nõu.

1)      mentorina

2)      mentiina

„Mentorprogrammis osalemine on heaks võimaluseks kogenud ettevõtjatel jagada oma kogemusi, aidata alustavatel ettevõtjatel areneda ja vigu vältida ning panustada seeläbi Eesti maaelu arengusse. Mentiidel on see heaks võimaluseks näha teisi vaatenurki, õppida teiste kogemustest, saada tagasisidet enda tegevusele ning oma ettevõtet arendada,“ selgitas programmi sisu Maaelu Edendamise Sihtasutuse arendusprojektide koordinaator Katri Kuusk.Ta rõhutas, et mentorid ja mentiid peaks enda dokumendid esitama 18. märtsiks. „1. aprilliks valime välja vähemalt 5 mentorit ja 15 mentiid. Ühel mentoril on kuni viis mentiid, kellega ta tegeleb kuni 25 tundi aastas. Omavahelised kohtumised lepivad osapooled ise kokku, viiakse läbi ka ühisüritusi, mille käigus kohtuvad kõik mentorid ja mentiid ja saavad vastastikku kogemusi vahetada. Mentorpaarid moodustatakse vastavalt mentorite-mentiide asukohale ja tegevusvaldkonnale, kuid vastavalt soovile on neid võimalik ka vahetada,“ ütles Kuusk.Nõuded mentorile:

Vähemalt 5-aastat ettevõtte juhtimis- ja ettevõtluskogemust omav põllumajandustootja, maaettevõtja või vastava valdkonna spetsialist või konsulent, kellel on vähemalt 5-aastat ettevõtte juhtimis- ja ettevõtluskogemust, on läbinud positiivselt juhtimiskoolituse ja olnud konsulendi praktika juhendaja;Mentoril on teadmised ja kogemused juhtimisest, planeerimisest, finantsidest ja turundusest;Mentorid peavad enne teenuse osutamist läbima mentorluse põhimõtteid, baasoskusi ja supervisiooni käsitleva kaheosalise koolituse, mille korraldab MES.

SIIT

Katri Kuusk täiendas ka nõuetes olevat müügitulu piirangut. „Müügitulu piirangut mentoritel pole, kuid vaatame, et see poleks väiksem, kui mentiil, keda ta juhendama hakkab,“ lausus Kuusk.Nõuded mentiile:

Eelnev majandustegevus vähemalt 1 aasta – 5 aastat, erandkorras võidakse kaasata ka ettevõtjad, kes on tegutsenud kauem kui 60 kuud;Põllumajandusega tegelev füüsilisest isikust ettevõtja või eraõiguslik juriidiline isik, kelle omandis on või kes kasutab muul õiguslikul alusel vähemalt 0,3 ha maatulundusmaad;

On motiveeritud mentorprogrammis osalema ning oskab põhjendada oma vajadust mentori järele.

SIIT

Kontaktid osalemiseks ja lisainfot leiad SIIT.

    

Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Meelika Sander-SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Jaanus SarapuuReklaami projektijuhtTel: 5166 960