Maa-ametis algas ehitusgeoloogia arhiivi digiteerimine

Maa-ametis algas ehitusgeoloogia arhiivi digiteeri
Maa-ametis algas ehitusgeoloogia arhiivi digiteerimine

Maa-amet algatas arendusprojekti, mille eesmärgiks on teha avalikkusele veebi kaudu ilma piiranguteta kättesaadavaks kõik ehitusgeoloogia arhiivis olevad uuringute aruanded.

„Projekti tulemusel saab juba 2017. aasta alguses ehitusgeoloogia veebirakenduse vahendusel täies mahus tutvuda ligi 34 000 uuringuaruandega, mis tähendab 750 000 lehekülje skaneerimist,“ ütles Maa-ameti peadirektor Tambet Tiits. „Nii suures mahus dokumentide n-ö veebi ülekolimine lihtsustab oluliselt meie klientide elu, sest nad ei pea ehitusgeoloogilise info saamiseks enam Maa-ametisse kohale tulema ja siin hulgaliselt koopiaid tegema.“

Maa-ameti juures asuva ehitusgeoloogiliste uuringuaruannete arhiivi ülesandeks ongi projekteerijate, planeerijate, ehitajate, teadlaste ning keskkonnakaitse spetsialistide varustamine ehitusgeoloogilise teabega. Kuna uurimistööde aruanded annavad ehitise projekteerijale teavet projekteerimisotsuste ja -arvutuste tegemiseks, siis on selle info korduvkasutamise võimalus majanduslikult otstarbekas ning keskkonnahoidlik, vähendades näiteks projekteerimisel geoloogiliste välitööde mahtu.

Praegu saab Maa-ameti geoportaalis ehitusgeoloogia kaardirakenduses tuvastada, kas huvipakkuval maa-alal on varem tehtud ehitusgeoloogilisi uuringuid. Ka saab aruande kohta näha olulisemat infot (uuringupiirkond, maksimaalne sügavus, pinnasevee tase, läbitud pinnased, tehtud proovid ja katsed jms).

Et tagada ka praegu lisanduvate uuringute aruannete kõigile kättesaadavus, esitavad uuringute tegijad neid alates 1. juulist 2015 Maa-ametile elektroonselt. Selleks on amet loonud internetikanali, mida tänavu on kasutatud juba üle 120 korra. Ehitusgeoloogia andmete vaatamiseks ja otsimiseks on kaardirakendusse tänavu sisse logitud üle 500 korra, Maa-ametis kohapeal on sama ajaga ehitusgeoloogia andmeid väljastatud üle 170 korra.

Kokkuvõtte Maa-ameti geoloogiaalaste teenuste kohta leiab SIIT.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised