Autor: Meelika Sander-Sõrmus • 30. märts 2016
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Kuidas toimuvad elektriliinide hooldustööd põldudel?

Kuidas toimuvad elektriliinide hooldustööd põldudel?
Autor: Raul Mee
Lugeja küsib: Palun infot, kuidas peaksid toimuma üle minu põllumaade minevate elektriliinide hooldustööd? Kuidas, millal ja kes sellest ette peab teavitama maaomanikku ja millised on maaomaniku kohustused? Vastab: Elektrilevi käidu osakonna juhi asetäitaja Indrek Sild.

Üle põllumaade kulgevad elektriliinid on samuti ehitised ja nende hooldamine toimub vastavalt Ehitusseadustikus toodud nõuetele ja kohustustele. Õhuliinide korrashoiuks ja ohutuks käigus hoidmiseks on vajalik teha erinevaid plaanilisi hooldustöid - näiteks mastide vahetamist, õhuliini juhtmete asendamist, reguleerimist jms.

Enne hooldustööde tegemist teavitame maaomanikke vähemalt kolm päeva ette. Tööde teostamisel püüame maaomanikule kahju mitte tekitada ning tegutseme maaomaniku õigusi vähimal võimalikul viisil riivaval moel. Näiteks plaanilisi hooldustöid ei planeeri me viljapõldudele enne koristustööde lõppu. Tööde lõppedes korrastame ala, ent kui maaomaniku vara on tööde käigus saanud rikutud korvame maaomanikule tekkinud kahjud.Ettenägematute ehk rikkeliste tööde korral püüame samuti tekitada maaomanikule minimaalset kahju. Maaomaniku kohustuseks on tehnovõrgule juurdepääsu võimaldamine

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid AunapPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Kim LaanveeReklaamimüügi projektijuhtTel: 588 07 751