Kuidas toimuvad elektriliinide hooldustööd põldudel?

Kuidas toimuvad elektriliinide hooldustööd põldude
Kuidas toimuvad elektriliinide hooldustööd põldudel?

Lugeja küsib: Palun infot, kuidas peaksid toimuma üle minu põllumaade minevate elektriliinide hooldustööd? Kuidas, millal ja kes sellest ette peab teavitama maaomanikku ja millised on maaomaniku kohustused?
Vastab: Elektrilevi käidu osakonna juhi asetäitaja Indrek Sild.

Üle põllumaade kulgevad elektriliinid on samuti ehitised ja nende hooldamine toimub vastavalt Ehitusseadustikus toodud nõuetele ja kohustustele. Õhuliinide korrashoiuks ja ohutuks käigus hoidmiseks on vajalik teha erinevaid plaanilisi hooldustöid - näiteks mastide vahetamist, õhuliini juhtmete asendamist, reguleerimist jms.

Enne hooldustööde tegemist teavitame maaomanikke vähemalt kolm päeva ette. Tööde teostamisel püüame maaomanikule kahju mitte tekitada ning tegutseme maaomaniku õigusi vähimal võimalikul viisil riivaval moel. Näiteks plaanilisi hooldustöid ei planeeri me viljapõldudele enne koristustööde lõppu. Tööde lõppedes korrastame ala, ent kui maaomaniku vara on tööde käigus saanud rikutud korvame maaomanikule tekkinud kahjud.

Ettenägematute ehk rikkeliste tööde korral püüame samuti tekitada maaomanikule minimaalset kahju. Maaomaniku kohustuseks on tehnovõrgule juurdepääsu võimaldamine

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised