Maamessi parimad palad

Maamessi parimad palad
Maamessi parimad palad

21.-23. aprill toimuv Maamess toob traditsiooniliselt kokku põllumajandus-, aiandus-, metsandus- ja toiduvaldkonna uudised. Mess toimub juba 24. korda.

Omi tooteid/teenuseid eksponeerivad 450 ettevõtet kümnest erinevast riigist. Tegime oma valiku messi parimatest paladest, mida kindlasti tasub oma silmaga vaatama minna.

Oilseeds Jatiina kutsub uudistama DEUTZ-FAHRi uusi 9-seeria traktoreid. Tegu on ülimalt modernse, väga nutika ja suure võimsusega traktoriga, mis suurendab töö efektiivsust eelkõige tänu ainukordsele kasutusmugavusele, automatiseeritud tavafunktsioonidele ja uuenduslikele tehnoloogiatele, tarbides kõige selle juures minimaalselt energiat. 

9-seeria näol pakub DEUTZ-FAHR kolme suure hobujõuga traktorimudelit. Masinate iga komponent on väga innovaatiline. Näiteks on masinatel lisaks suurepärasele disainile:
" Juhikabiin MaxiVision Cab II koos 12,8-tollise iMonitor2-ga ja uudsete põllumajanduslike täppisseadmetega;
" 47 000-luumeniline LED-töövalgusti;
" Väga efektiivsed mootorid (295-336 hj);
" Astmevaba TTV-jõuülekanne, mis võimaldab täpseid kiirusi vahemikus 0,2-60 km/h mootori väiksema pöörete arvu korral;
" Spetsiaalselt konstrueeritud esisilla vedrustussüsteem koos kuivade ketaspiduritega maksimaalse turvalisuse tagamiseks;
" Tagarippsüsteemi tõstevõime 12 000 kg;
" Nupuvajutuse teel elektriliselt avatav kapott kiireimaks juurdepääsuks kõigile hoolduspunktidele.

DEUTZ-FAHRi uus 9-seeria traktor
DEUTZ-FAHRi uus 9-seeria traktor

Baltic Agro Machinery välialal näeb kolme uut toodet. Maamessil saab tutvuda John Deere 8R seeria traktoriga, mida iseloomustab efektiivsete jõuülekannete kooslus ja konkurentsitult parim tõmbejõud haakelatilt, madalad kasutuskulud, nutikad tehnoloogialahendused ning kaasaegne kasutusmugavus. 8R seeria traktoritel kasutatakse John Deere PowerTech PSS 9.0 liitrise töömahuga turbomootoreid, mis vastavad 4 etapi emissiooninormidele. Traktori, navigatsiooni ja haakeseadmete juhtimine läbi CommandCenter Gen 4/4600 puutetundliku ekraani on nüüdsest veelgi lihtsam.

S-seeria kombain John Deere S690 võimaldab koristada tõhusamalt ja mugavamalt kui kunagi varem. Uue disainiga "Variable Stream" rootor tõstab märkimisväärselt tootlikkust ning parandab põhu kvaliteeti. Kombaini Tier IV mootor, vähendatud rootori koormatus ja jõutarve aitavad säästa kütuse arvelt. S690 terapunkri maht on 14 100 liitrit. Ees on pikendatava, roostevaba materjalist põhjalauaga uus heeder, millele saab hõlpsasti paigaldada rapsikülgvikatid.

Lisaks kutsutakse uudistama ka REBELL Profiline 600 raskerandaali, mis saab hakkama ka kõige suuremate põhukogustega ning sobib ka söödimaade harimiseks. 

S-seeria kombain John Deere S690 võimaldab koristada tõhusamalt
S-seeria kombain John Deere S690 võimaldab koristada tõhusamalt

Linery OÜ sisehalli platsil on sel aastal väljas Lely Vector automaatsöötmissüsteem, millele võrdset turul ei ole. Lely Vector hoiab silma peal, et loomadel oleks kogu aeg piisavalt sööta ja seda tänu söödanivoo andurile.
Väliplatsil on seekord uudisena väljas Heizomat näitusekonteiner, mis koosneb automaatika ja puuteekraaniga töötavast hakkepuidukatlast ühepereelamule, puiduhakkurist ja näidiskatlast. Heizomati katla suuremaks eeliseks paljude teiste katelde ees on see, et nad on hooldusvabad st, et suitsulõõre puhastab katel ise ning väljutab ka ise tuha ja põlemisjäägid automaatselt konteinerisse.

Väliplatsil on seekord uudisena väljas Heizomat näitusekonteiner
Väliplatsil on seekord uudisena väljas Heizomat näitusekonteiner

Konekesko Eesti on Maamessil esitlemas kolme uut toodet, esmakordselt saab näha messil kombaini CLAAS Lexion 670, niidukit CLAAS Disco 1100 C Business ja hanijalgkultivaatorit Lemken Kristall. Kõigi masinate esmaesitlus oli möödunud aasta lõpus toimunud Agritechnika messil.

Uus CLAAS Lexion 600 seeria on Mercedese mootoriga ja 700-selt seerialt üle võetud jahutussüsteemiga kombain. Lisaks on tal ka uus põhupurustaja. Hinnatud ja kvaliteetne, nagu eelminegi põlvkond.

CLAAS Disco 1100 C Business näol on tegu kõige laiema tavatraktorite külge riputatava niidukiga. Niitmise laius 107 m ja niidukid on nii ees, kui taga.

Uue põlvkonna hanijalgkultivaatori Lemken Kristal kõige suuremaks eeliseks analoogsete 3-4 realiste hanijalgkultivaatorite ees on kompaktsus, kergem mass ja väiksem võimsustarve.

CLAAS Disco 1100 C Business
CLAAS Disco 1100 C Business

Midagi uut piimatootjatele: DeLavali BCS süsteem - revolutsioon toitumuse hindamises

Kui tead oma lehmade toitumuse hindeid, saad planeerida söötmist tagamaks, et lehmadel on adekvaatsed keharasva varud, mis toetavad piimatoodangut, sigivusjõudlust ja lehmade pikka eluiga.
DeLavali toitumuse hindamine BCS teeb lõpu umbkaudsetele hinnangutele ja lehmade vaatlemisest ning komplemisest tulenevatele subjektiivsetele ebatäpsustele. See määrab automaatselt igapäevaselt sinu karja iga lehma toitumuse hinde lehmade laudas ringi liikudes.

BCS kaamera paigutatakse kas DeLavali eraldusväravale või vabalüpsisüsteemile VMS. Kui lehm kaamera alt möödub, loob see lehma laudjast ja nimmepiirkonnast kolmemõõtmelise kujutise. Seejärel analüüsib DeLavali BCS ainulaadne tarkvara kujutist, tuvastamaks nimmet, laudjat, sabajuure piirkonda, puusa-ja päraluunukke ning ebaroideid katva rasvkoe koguse. Sellest suudab BCS süsteem täpselt kalkuleerida lehma kehakonditsiooni hinde. Lehma toitumuse hinne saadetakse DelPro farmihaldussüsteemi, kus see salvestatakse ja on igal ajahetkel vaadeldav sinu farmi arvutist.

DeLavali BCS süsteem - revolutsioon toitumuse hindamises
DeLavali BCS süsteem - revolutsioon toitumuse hindamises

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised