Baltikumi üks suurim põllumajandus­tehnika müüja muudab nime

Baltikumi üks suurim põllumajandustehnika müüja mu
Baltikumi üks suurim põllumajandustehnika müüja muudab nime ja logo

Põllumajandustehnika, seemnete, teravilja ladustamise ja farmide sisseseadega Baltimaades kauplev Leedu ettevõte Dotnuvos Projektai muudab nime ja kaubamärki. Uueks nimeks saab UAB Dotnuva Baltic.

Muudatused peegeldavad nii muutunud ettevõtet kui ka tegevuskeskkonda: kaupade ja teenuste arengut, muutusi agroturunduses, rahvusvahelises tegevuses, kauaaegses partnerluses klientidega. Ettevõtte nimetust ja kaubamärki muudetakse mitte ainult Leedus, vaid ka Lätis ja Eestis.

Tähistab muudatusi ja väärtusi. „Kahekümne tegevusaasta jooksul on meie ettevõte muutunud samavõrd, nagu taolises ajavahemikus muutub kasvav noor inimene. Ettevõttele on need olnud kiire laienemise aastad. 1996. aastast praeguseni  oleme kasvanud koos Leedu ja teiste Baltimaade põllumajandusega, koos põlluharijatega oleme läbi teinud hiigelsuuri muutusi. Alguses olime Leedus vaid seemnetega kauplev ühistu, praegu aga oleme põllumajandusele peaaegu kõike tarniv ettevõte: varuosi, põllumajandustehnikat, teraviljahoidlate ja farmide sisseseadet, seemneid, osutame teenuseid. Loome ja viljeleme pikaajalist partnerlust Leedu, Läti ja Eesti põlluharijatega. Selle ajavahemiku jooksul on muutunud põllumajandus kui ettevõtlusala, kaasaegsed tehnoloogiad on muutnud põlluharijate igapäevast tööd, sest on enam võimalusi tegevust efektiivsemaks muuta. Kõike seda peegeldab ka meie uus nimetus ja kaubamärk,” ütles ettevõtte Dotnuva Baltic peadirektor Darius Jaloveckas.

Ettevõtte juhi sõnul haarab uus nimetus nii tegevuse algusallikat – Leedu põllumajandusteaduse hälli Dotnuvat, kui ka praegust tegevust Balti riikides. Jaloveckase sõnul oli ühistu 20-aastase tegevuse tähtpäev hea põhjus hinnata selle aja jooksul toimunud muudatusi. See asjaolu ärgitas ka mõtestama neid muutusi ettevõttes. Hinnanud minevikku, luuakse ühistu tulevikuperspektiive.  

Uus logo. Dotnuva Baltic logo sümboliseerib ettevõtte juhi sõnul selle ajalugu ja väärtusi. Märk tähistab otsustavust ja kasvu. Sümboli keskel on valge seeme, märkimaks algust, elujõudu, mõttekust. Märgi hulktahulisus peegeldab ettevõtte tegevuse laia spektrit. Keskmine tumedam lint logotüübil sümboliseerib küntud põldu, maakasutust, punane värv – juhtpositsiooni, ettevõtte minevikku, ajalugu, traditsioone. Märgi range geomeetriline vorm osutab teisele tähtsale tegevusalale – tehnikale, seadmetele, tehnoloogilistele lahendustele. Märk tervikuna sümboliseerib põllumehe tegevuse tsüklit – viljaterast kuni lõpptulemuseni, küpse saagini.

Uus logo
Uus logo

Väikesest ettevõttest turuliidriks 

Darius Jaloveckast rõõmustab see, et ettevõtte tegevusaja jooksul Baltimaades on eriti suurelt kasvanud firma Case IH traktorite ja muu põllumajandustehnika müük.
„Kahe aastakümne jooksul oleme müünud 1800 traktorit, umbes 12 tuhat ühikut muud tehnikat. 2015. aastal oli koguni neljandik Leedus ostetavatest uutest läänemaistest traktoritest omandatud meie ettevõttest,” ütles Jaloveckas. Sellise juhtiva positsiooni tagab hästi välja arendatud põllumajanduslike teenuste võrk: talunikud investeerivad tehnikasse, teades, et vajadusel saavad nad kvaliteetset teenindust.

Jaloveckase sõnul on suurema saagikuse püüdlus Baltimaade põllumajanduses tinginud ka kiireid muutusi seemnekasvatuses. Seemnete müük on paarisajast tonnist 1996. aastal kasvanud 16 000 tonnini aastas. Kahe aastakümne eest talunikele pakutud seemnete assortiment on oluliselt muutunud, sest uued sordid on palju produktiivsemad.

2003. aastal hakkas tööle ettevõtte seemnekeskus, mis on praeguseks ajaks tootnud 171 000 tonni mitmesuguseid seemneid, mida on külvatud 2,038 miljonile hektarile.

Ettevõte mitte ainult ei aita põlluharijatel suurt saaki kasvatada, vaid ka seda säilitada: on ehitatud ja rekonstrueeritud enam kui 220 elevaatorit, mille üldmahutavus on üle 700 tuhande tonni. Teraviljahoidlate ja nende seadmete monteerimise meeskond haldab kliendi investeeringuid täielikult kuni võtmete kätteandmiseni (projekteerib, organiseerib ehitus- ja monteerimistöid).
Leedu turu piirid ületas ettevõte 2010. aastal, kui asutati tütarettevõtted Lätis ja Eestis. Tegevusaja jooksul Baltimaades on Dotnuva Baltic‘ul õnnestunud saada üheks kõige enam traktoreid, muud põllumajandustehnikat, varuosi ja seemneid müüvaks ettevõtteks.

Baltimaades on eriti suurelt kasvanud Case IH traktorite müük
Baltimaades on eriti suurelt kasvanud Case IH traktorite müük

Usk headesse perspektiividesse

Jaloveckase sõnul oli aasta 2015 ettevõttele eriti töörohke ja viljakas: moderniseeriti üks suuremaid seemnete ettevalmistamise vabrikuid Baltimaades, hakati müüma seadmeid farmidele, avati uus ja kaasaegne agrokeskus Leedu Pasvalyse linnas.

„Hinnanud edukat tegevusetappi, vaatame tuleviku suunas optimistlikult. Lisaks oleme ambitsioonikad. Usun, et  meist saab see ettevõte Baltimaades, mille klient valib kõigepealt, ja mille nimesse suhtutakse austuse ning usaldusega. Usun meie professionaalsesse ja kompetentsesse meeskonda ning olen kindel, et meil õnnestub kooskõlastada kaasaegsust ja partnerlust, käia ühte jalga agroettevõtlusega. Arvan, et koos vastame kõikidele väljakutsetele, jääme loovateks, leiame võimalusi kasvada ja muutuda. Usun, et meie uus nimetus saab olema põllumeestele kvaliteedi ja turvalisuse garantii,” ütles ettevõtte juht.

Ettevõtete grupis  Dotnuva Baltic töötab Baltimaades enam kui 300 töötajat.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised