Autor: Meelika Sander-Sõrmus • 13. juuli 2016
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Metsa uuendamise toetust saab taotleda kuni 15. juulini

Metsa uuendamise toetust saab taotleda kuni 15. juulini
Autor: Meelika Sander-Sõrmus
Metsa uuendamise toetuse esimese vooru taotluste esitamise tähtpäev on sel reedel, 15. juulil. Järgmise metsa uuendamise taotlusvooru tähtpäev on 1. detsember.

Toetust saavad taotleda metsaomanikud, kel metsa uuendamiseks vajalikud tööd on tänavu juba tehtud.Metsapuutaimede soetamise ja maapinna ettevalmistamise korral on abikõlblikud ka kulud, mis on tehtud möödunud aastal.. E-PRIA kiirendab oluliselt taotluse esitamist, sest täidab paljud lahtrid taotleja eest automaatselt. Taotluse täitmisel abistavad rohelised küsimärgiga kastid.

Metsa uuendamise toetus katab kultiveerimismaterjali soetamise puhul kuni 80% maksumusest, metsaistutustöödest kuni 128 eurot hektari kohta, maapinna ettevalmistamise maksumusest kuni 96 eurot hektari kohta ja metsapuutaimede hooldamise kulutustest kuni 96 eurot hektari kohta kalendriaastas. Metsa uuendamise toetuse kohta leiate täpsema infot erametsaportaalist: http://www.eramets.ee/toetused/toetuste-taotlemine/metsa-uuendamise-toetus/

Metsa uuendamise toetuse taotluse esitamine on hõlpsaim elektroonilises keskkonnas https://epria.pria.ee/epria/

Toetustaotlusi aitavad täita metsaühistud üle Eesti; ühistute leiate erametsaportaalist: http://www.eramets.ee/uhiselt-tegutsedes/maakonniti/

 

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid AunapPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Kim LaanveeReklaamimüügi projektijuhtTel: 588 07 751