TEHNIKA: Arkna Karjatalu teeb silo uudse KUHN-i rullipressiga

Arkna Karjatalu teeb silo uudse KUHN-i rullipressi
Arkna Karjatalu teeb silo uudse KUHN-i rullipressiga

Arkna Karjatalus alustas tööd uus rullipress KUHN i-BIO+, mis pressib ja samas ka kohe kiletab silorulli.

Kuhn-i rullipressi teeb eriliseks pressitud silorulli sidumine kile või võrguga. Erinevalt konkurentide rullipressikiletajatest kasutab KUHN pressidel tavalist, 750 mm laiust mähkimiskilet, mistõttu on masina teenindamine lihtne, puudub vajadus spetsiaalse laia sidumiskile järele.

Pressil on ka võrguga sidumise seadmed, mida kasutatakse põhu- ja heinarullide pressimisel.

Selle masina teine iseäralik omadus on rulli mähkimine pressikambris – pärast pressitud rulli sidumist tõuseb pressikambri kaas üles ja mähkimine tehakse kiirelt kahe kilerulliga. Sellise meetodiga ei muutu rulli kuju ja silo valmimise protsess toimub võimalikest parimas keskkonnas.

Kilega sidumisel on kile kogukulu sama, mis tavalise võrksidumine + kiletamine meetodi korral,  kuid puuduvad kulutused sidumisvõrgule. KUHN i-BIO+  rullipressil on lihtne konstruktsioon võrreldes konkureerivate toodetega ning mis kõige tähtsam – ka selle hind on soodsam. KUHN i-BIO+ on täielikult ISOBUS ühilduv ja automaatselt või käsitsi juhitava töötsükliga. Sõltuvalt tingimustest kulub ühe kiletatud rulli valmistamiseks 1,5…1,8 minutit.

Ergo Viil
tootejuht
Stokker Agri

Galerii

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised